Wypadek tira w Wielkiej Wsi

  • 25.02.2020, 12:42
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Wypadek tira w Wielkiej Wsi
24 lutego b.r. na drodze krajowej K42 w Wielkiej Wsi miał miejsce wypadek z udziałem samochodu ciężarowego. W wyniku niefortunnego manewru drogowego pojazd częściowo zablokował ruch na drodze krajowej. Kierowca TIR-a nie odniósł obrażeń.

Działania straży pożarnej polegały na:
- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,
- odłączeniu akumulatorów w ciągniku siodłowym,
- neutralizacji oleju napędowego, który wyciekł z uszkodzonego zbiornika paliwa.

Duża waga naczepy oraz ukształtowanie terenu wokół drogi utrudniały wyciągnięcie zestawu i udrożnienie jezdni. Ruch na drodze krajowej kierowany był wahadłowo przez kilka godzin. W końcowej fazie podnoszenia TIR-a policja skierowała strumień pojazdów objazdem przez sąsiednie miejscowości. W trwających 12 godzin działaniach wzięły udział 3 zastępy Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej PSP w Starachowicach oraz zastęp OSP Wielka Wieś - łącznie 12 ratowników.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe