Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 21:03
Reklama

Starachowice

Popołudniowe zderzenie na Ostrowieckiej
Popołudniowe zderzenie na Ostrowieckiej
Na skrzyżowaniu ulicy Ostrowieckiej w Starachowicach z drogą na Pawłów, zderzyły się wczoraj po południu dwa samochody osobowe. Oba auta prowadziły kobiety. Jedna z nich nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu. 23.01.2018 14:34
Starachowiccy policjanci podsumowali rok
Starachowiccy policjanci podsumowali rok
Pozytywnie prezentuje się podsumowanie działalności starachowickiej policji w minionym roku. Wzrosła wykrywalność m.in.: kradzieży, włamań i pobić. Mniej było także wypadków drogowych i przypadków przemocy domowej. Szczegółowa analiza pracy policji była przedmiotem odprawy rocznej funkcjonariuszy. 23.01.2018 14:33
Miasto chce uruchomić dwa nowe odkryte baseny
Miasto chce uruchomić dwa nowe odkryte baseny
Władze Starachowic chcą budować nową infrastrukturę rekreacyjną. Za około 900 tys. zł miałyby powstać dwa odkryte baseny, czynne przez sezon letni. Obiekty mieściłyby się na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Szkolnej. 23.01.2018 14:32    1
155 rocznica największego polskiego powstania
155 rocznica największego polskiego powstania
Dziś mija 155 lat od wybuchu Powstania Styczniowego, naszego największego zrywu narodowego. Było skierowane przeciwko rosyjskiemu zaborcy i mimo początkowych sukcesów zakończyło się klęską i bolesnymi represjami. Warto pamiętać, że duża część walk toczyła się na terenie dzisiejszego województwa świętokrzyskiego, a w Wąchocku miał swoją kwaterę, jeden z dowódców powstania Marian Langiewicz. 22.01.2018 15:35
Nowa hala i plenerowa strefa aktywności przy ZSZ nr 3
Nowa hala i plenerowa strefa aktywności przy ZSZ nr 3
Budowa nowej hali sportowej przy Zespole Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach to jedna z ważniejszych inwestycji oświatowych, realizowanych w tym roku przez powiat starachowicki. Kosztem około 6,5 mln zł powstanie obiekt z kilkoma boiskami i zapleczem technicznym. Planowana jest także ogólnodostępna strefa aktywności na świeżym powietrzu. 22.01.2018 15:32
Warsztaty historyczne w starachowickiej komendzie
Warsztaty historyczne w starachowickiej komendzie
Historia, tradycja i etos zawodu funkcjonariusza Policji Państwowej II Rzeczypospolitej to jeden z tematów poruszonych podczas warsztatów historycznych, które odbyły się w Komendzie Powiatowej Policji w Starachowicach. Podczas spotkania poruszono także zagadnienie Zbrodni Katyńskiej. Prelekcje skierowane były głównie do funkcjonariuszy, uczniów klas mundurowych, nauczycieli oraz harcerzy. 22.01.2018 15:31
Wprowadzili do obrotu prawie 40kg amfetaminy
Wprowadzili do obrotu prawie 40kg amfetaminy
Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zatrzymali dwoje mieszkańców Starachowic zamieszanych w handel narkotykami. 26-letnia kobieta i 28-letni mężczyzna noc spędzili w policyjnym areszcie. Teraz za przestępstwa których się dopuścili będą tłumaczyć się przed sądem. 19.01.2018 15:19
Ciąg dalszy walki o PAKS
Ciąg dalszy walki o PAKS
Stowarzyszenie Pacjentów z Chorobami Serca i Układu Krążenia „EkoSerce” nie godzi się z likwidacją Centrum Kardiologiczno-Angiologicznego im dr. Wadiusza Kiesza w Starachowicach. Członkowie organizacji zapowiadają wejście w spór zbiorowy ze Świętokrzyskim Oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia. Apelują także do samorządowców o konkretne wsparcie. 19.01.2018 13:17    2
W wieku 71 lat zmarł Tadeusz Ciok, były wiceprezydent Starachowic
W wieku 71 lat zmarł Tadeusz Ciok, były wiceprezydent Starachowic
Rodzina i przyjaciele pożegnali Tadeusza Cioka, wieloletniego pracownika Fabryki Samochodów Ciężarowych, wiceprezydenta Starachowic w latach 80 - tych ubiegłego wieku. W ostatnich latach życia cierpiał na nowotwór, ale choroba nie przeszkodziła mu w propagowaniu misji starachowickiego oddziału onkologicznego. Podkreślał, że istnienie tej placówki jest ogromnym ułatwieniem dla osób walczących z rakiem. 19.01.2018 13:16
Rekompensata finansowa dla położnej zwolnionej po porodzie martwego dziecka na podłodze
Rekompensata finansowa dla położnej zwolnionej po porodzie martwego dziecka na podłodze
Położna zwolniona w związku z porodem na podłodze, do którego doszło w listopadzie 2016 roku, wywalczyła przed Sądem Okręgowym w Kielcach odszkodowanie. Starachowicki szpital musi jej wypłacić ponad 10 tys. zł zadośćuczynienia, ponieważ według opinii sądu jej zwolnienie dyscyplinarne odbyło się niezgodnie z prawem. Wyrok jest prawomocny. 19.01.2018 13:15
Komentarze
Autor komentarza: twoja madka Treść komentarza: dokładnie tak Data dodania komentarza: 18.06.2026, 10:15 Źródło komentarza: Zatrzymani podczas meczu usłyszeli wyroki sądowe Autor komentarza: ja Treść komentarza: Dlaczego tylko przedszkoli miejskich? Dlaczego brak przedszkoli prywatnych? Imprezy organizowane przez przedszkola prywatne są dla wszystkich. Jawna dyskryminacja i celowe działanie władz aby pomniejszyć udział w wychowaniu dzieci przez przedszkola prywatne. Ostatnio widać nagonkę na prywatne przedszkola, pomniejszenie ich wkładu w wychowanie dzieci. A prawda jest taka że dzięki prywatnym przedszkolom poziom edukacji wczesnoszkolnej jest na taki a nie innym poziomie, ponieważ to przedszkola prywatne jako pierwsze wprowadzały w ramach konkurencyjności wszystkie zajęcia, które teraz w przedszkolach miejskich są normą. Dzieciom gratuluje reszta do przemyślenia. Data dodania komentarza: 29.04.2026, 16:40 Źródło komentarza: Bajkowy Festiwal Tańca 2026 w Parku Kultury. Na scenie gościły postacie ze słynnych ekranizacji! Autor komentarza: Maniek z Nowej Słupii Treść komentarza: Jebać star ! Data dodania komentarza: 1.04.2026, 18:53 Źródło komentarza: Zatrzymani podczas meczu usłyszeli wyroki sądowe Autor komentarza: ArkadiuszKi Treść komentarza: Proszę rodzinę poszkodowanego kierowcy ciągnika o kontakt - 697723210 Data dodania komentarza: 18.03.2026, 09:49 Źródło komentarza: Wypadek na ul. Kopalnianej. Mercedes zderzył się z ciągnikiem rolniczym Autor komentarza: Dariusz Juskowiak Treść komentarza: Byłem na oddziale neurologi i jestem bardzo zadowolony opieka super a Pan ordynator bardzo dobry dla pacjentów bo bardzo szybko jest pomoc pozdrawiam serdecznie cały odział neurologi Data dodania komentarza: 6.03.2026, 18:57 Źródło komentarza: „Starachowicka Neurologia” z prestiżowym wyróżnieniem ESO ANGELS Autor komentarza: Tomek K Treść komentarza: mało tego, część produkcji ma być zabrana. Dodatkowo rynek się pomału zamyka, ze względu na drogi produkt w porównaniu do firm azjatyckich. Komponent elektryczny jest znacznie droższy od konkurencji. Rynek polskiego pracownika jest zbyt drogi i wymagający Data dodania komentarza: 30.01.2026, 14:37 Źródło komentarza: Inwestycje tylko w Niepołomicach, nie będzie dodatkowych miejsc pracy – informują związkowcy
Reklama
Reklama