Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 07:18
Reklama

Gospodarka

Podpisano umowę z wykonawcą dokumentacji obwodnicy Starachowic
Podpisano umowę z wykonawcą dokumentacji obwodnicy Starachowic
Kolejny etap na drodze do realizacji obwodnicy Starachowic zakończony. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Kielcach podpisała dziś umowę ze zwycięzcą przetargu na przygotowanie dokumentacji do budowy tej drogi, w tym na wytyczenie trasy jej przebiegu. W wydarzeniu uczestniczyła m.in. posłanka PiS Agata Wojtyszek, która z zadowoleniem przyjęła wiadomość o szansie na lepsze skomunikowanie naszego miasta. 11.06.2021 11:18
- W przyszłym roku przesiadamy się do MAN – ów – przypomina prezydent
- W przyszłym roku przesiadamy się do MAN – ów – przypomina prezydent
W 2022 roku komunikacja miejska w Starachowicach ma już być po wizerunkowej rewolucji. Wszystkie stare rozwiązania znikną, zastąpi je nowoczesność. Dawny tabor pójdzie w odstawkę, zastąpi go 20 nowych autobusów niemieckiego koncernu MAN napędzanych gazem. Pojazdy będą konserwowane i naprawiane w nowym warsztacie i zasilane paliwem z nowej stacji. Nowa będzie także autobusowa dyspozytornia. 09.06.2021 09:56
Dwie połączone obwodnice Starachowic?
Dwie połączone obwodnice Starachowic?
Starachowice mają szansę na powstanie dwóch obwodnic. Północno-zachodnią, biegnącą od drogi krajowej nr 42 w gminie Wąchock do wyjazdu z miasta między Bugajem a Elaboracją, chce zbudować Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach. Kielecki oddział Generalnej Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad jest z kolei wykonawcą obwodnicy, której koncepcja jest jeszcze opracowywana. Poseł Krzysztof Lipiec podjął starania o to, by została w niej uwzględniona możliwość połączenia obu dróg. 07.06.2021 10:23
Protestacyjny wiec „Solidarności” i załogi MAN
Protestacyjny wiec „Solidarności” i załogi MAN
Nowa odsłona sporu „Solidarności" i załogi MAN Bus z kierownictwem firmy o m.in. 200 zł podwyżki. Dziś związkowcy i pracownicy wzięli udział w pikiecie protestacyjnej, która zaczęła się na zakładowym parkingu, a swój finał miała przy siedzibie zarządu fabryki. 28.05.2021 13:31
Stary szpital sprzedany gminie
Stary szpital sprzedany gminie
Zakończyły się procedury przygotowawcze do zbycia przez powiat starachowicki budynku starego szpitala na rzecz gminy, która chce tam zbudować osiedle mieszkaniowe. Dziś starosta i prezydent podpisali umowę u notariusza. 26.05.2021 10:14
17 gmin wspólnie zawalczy o pieniądze na najważniejsze inwestycje
17 gmin wspólnie zawalczy o pieniądze na najważniejsze inwestycje
17 świętokrzyskich gmin połączyło siły, by wspólnie zabiegać o dofinansowania na strategiczne inwestycje. 24 maja włodarze 17 samorządów uroczyście podpisali w Skarżysku-Kamiennej specjalne porozumienie w tej sprawie. Gminie Skarżysko przypadła rola lidera. 25.05.2021 21:53
Nowe zaplecze komunikacji miejskiej
Nowe zaplecze komunikacji miejskiej
Przy ulicy Radomskiej w Starachowicach trwa budowa nowego centrum obsługi komunikacji miejskiej w miejscu starej bazy MZK. Wartość inwestycji to około 10 mln zł, a planowany termin jej zakończenia to grudzień br. 25.05.2021 20:36
„Czyste Powietrze” już w 12 tysiącach domów
„Czyste Powietrze” już w 12 tysiącach domów
Już 12 - tysięczną umowę z mieszkanką, która skorzystała z programu „Czyste Powietrze” zawarł Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. A w sumie do tej pory wypłacił właścicielom domów jednorodzinnych ponad 122 mln zł na montaż nie zanieczyszczających atmosfery źródeł ciepła, czy wymianę stolarki okienno – drzwiowej. 25.05.2021 16:55
Oficjalne przyznanie ponad 27 mln zł dla Starachowic
Oficjalne przyznanie ponad 27 mln zł dla Starachowic
Dziś w Urzędzie Miejskim w Starachowicach prezydent Marek Materek podpisał umowę z przedstawicielami samorządu województwa świętokrzyskiego o przyznaniu niemal 27,5 mln zł dla naszego miasta. To unijna dotacja na ponad 43 - milionowy projekt „Poprawa komunikacji publicznej w Starachowicach poprzez modernizację infrastruktury i zakup taboru niskoemisyjnego – etap I”. 24.05.2021 10:58
5 mln zł w formie pożyczek na fotowoltaikę i pompy ciepła
5 mln zł w formie pożyczek na fotowoltaikę i pompy ciepła
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach pomaga montować instalacje fotowoltaiczne i pompy ciepła. W ramach Pilotażowego Programu Pożyczkowego „OZE ŚWIĘTOKRZYSKIE” oferuje przedsiębiorcom, samorządom i zarządcom mieszkań preferencyjne pożyczki na ten cel. 18.05.2021 13:55
Komentarze
Autor komentarza: twoja madka Treść komentarza: dokładnie tak Data dodania komentarza: 18.06.2026, 10:15 Źródło komentarza: Zatrzymani podczas meczu usłyszeli wyroki sądowe Autor komentarza: ja Treść komentarza: Dlaczego tylko przedszkoli miejskich? Dlaczego brak przedszkoli prywatnych? Imprezy organizowane przez przedszkola prywatne są dla wszystkich. Jawna dyskryminacja i celowe działanie władz aby pomniejszyć udział w wychowaniu dzieci przez przedszkola prywatne. Ostatnio widać nagonkę na prywatne przedszkola, pomniejszenie ich wkładu w wychowanie dzieci. A prawda jest taka że dzięki prywatnym przedszkolom poziom edukacji wczesnoszkolnej jest na taki a nie innym poziomie, ponieważ to przedszkola prywatne jako pierwsze wprowadzały w ramach konkurencyjności wszystkie zajęcia, które teraz w przedszkolach miejskich są normą. Dzieciom gratuluje reszta do przemyślenia. Data dodania komentarza: 29.04.2026, 16:40 Źródło komentarza: Bajkowy Festiwal Tańca 2026 w Parku Kultury. Na scenie gościły postacie ze słynnych ekranizacji! Autor komentarza: Maniek z Nowej Słupii Treść komentarza: Jebać star ! Data dodania komentarza: 1.04.2026, 18:53 Źródło komentarza: Zatrzymani podczas meczu usłyszeli wyroki sądowe Autor komentarza: ArkadiuszKi Treść komentarza: Proszę rodzinę poszkodowanego kierowcy ciągnika o kontakt - 697723210 Data dodania komentarza: 18.03.2026, 09:49 Źródło komentarza: Wypadek na ul. Kopalnianej. Mercedes zderzył się z ciągnikiem rolniczym Autor komentarza: Dariusz Juskowiak Treść komentarza: Byłem na oddziale neurologi i jestem bardzo zadowolony opieka super a Pan ordynator bardzo dobry dla pacjentów bo bardzo szybko jest pomoc pozdrawiam serdecznie cały odział neurologi Data dodania komentarza: 6.03.2026, 18:57 Źródło komentarza: „Starachowicka Neurologia” z prestiżowym wyróżnieniem ESO ANGELS Autor komentarza: Tomek K Treść komentarza: mało tego, część produkcji ma być zabrana. Dodatkowo rynek się pomału zamyka, ze względu na drogi produkt w porównaniu do firm azjatyckich. Komponent elektryczny jest znacznie droższy od konkurencji. Rynek polskiego pracownika jest zbyt drogi i wymagający Data dodania komentarza: 30.01.2026, 14:37 Źródło komentarza: Inwestycje tylko w Niepołomicach, nie będzie dodatkowych miejsc pracy – informują związkowcy
Reklama
Reklama