Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 08:55
Reklama

Gospodarka

Bezpieczne przejścia na skrzyżowaniu Moniuszki, Nowowiejskiej i 6-go Września
Bezpieczne przejścia na skrzyżowaniu Moniuszki, Nowowiejskiej i 6-go Września
Wspólnym wysiłkiem finansowym gminy i powiatu na zbiegu ulic: Moniuszki, Nowowiejskiej i 6-go Września w Starachowicach, już niebawem powstaną trzy przejścia dla pieszych wyniesione ponad poziom jezdni, a przez to lepiej widoczne dla kierowców i bezpieczniejsze dla przechodniów. To rozwiązanie przejściowe do czasu aż powstanie tam zapowiadane przez władze miasta rondo. Wówczas przejścia zostaną zdemontowane i mogą posłużyć w innych miejscach. 18.03.2021 10:10
WFOŚiGW oferuje gminom pieniądze na walkę z dzikimi wysypiskami
WFOŚiGW oferuje gminom pieniądze na walkę z dzikimi wysypiskami
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach zachęca gminy do usuwania dzikich wysypisk odpadów w ramach projektu „Czyste Świętokrzyskie". Oferuje każdej z nich blisko 5 tys. zł pod warunkiem, że co najmniej jedna ze szkół podstawowych z jej terenu weźmie udział w konkursie na temat właściwej gospodarki odpadami. Fundusz czeka na uczniowskie prace do 17 maja i zapewnia uczestnikom nagrody o łącznej wartości około pół mln zł. 16.03.2021 14:14
Po lockdownie rozwijamy się w rekordowym tempie – ocenia prezes specjalnej strefy ekonomicznej
Po lockdownie rozwijamy się w rekordowym tempie – ocenia prezes specjalnej strefy ekonomicznej
Specjalna Strefa Ekonomiczna „Starachowice” pokonała koronakryzys i jest teraz w bardzo dobrej kondycji – przekonują jej władze i na dowód przytaczają dane. Przedsiębiorcy już obsługiwani przez strefę zadeklarowali inwestycje za blisko pół mld zł i zatrudnienie około 700 osób, a ci zainteresowani współpracą chcą ulokować kolejne 300 mln zł. 12.03.2021 10:19
Dwie firmy w kolejnym przetargu na budowę Instalacji Odzysku Energii
Dwie firmy w kolejnym przetargu na budowę Instalacji Odzysku Energii
Dwa zgłoszenia wpłynęły na przetarg dotyczący budowy Instalacji Odzysku Energii przy ul. Ostrowieckiej w Starachowicach. Jest to druga z kolei procedura, pierwszą unieważniono z powodu zbyt drogich ofert. 12.03.2021 10:17
11 - tysięczna umowa w ramach „Czystego Powietrza”
11 - tysięczna umowa w ramach „Czystego Powietrza”
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach podpisał 11-tysięczną umowę na dofinansowanie wymiany pieca grzewczego w ramach programu „Czyste Powietrze”. Mieszkanka gminy Chmielnik otrzymała ponad 21 tys. zł, a łączna suma pieniędzy, z których skorzystali do tej pory beneficjenci programu to ponad 111 mln 441 tys. zł. 09.03.2021 12:18
Prezydent podpisał umowę z MAN- em na 20 nowych autobusów na gaz
Prezydent podpisał umowę z MAN- em na 20 nowych autobusów na gaz
- „Jestem ekologiczny, jestem ze Starachowic” – z takim hasłem będą jeździć po naszych ulicach nowe i napędzane gazem autobusy komunikacji miejskiej, wyprodukowane w starachowickich zakładach koncernu MAN. Firma ma je nam dostarczyć do stycznia 2022 roku. Dziś prezydent Marek Materek w świetle kamer podpisał umowę z jej przedstawicielem. 05.03.2021 10:31    1
15 mln zł na wodociągi i kanalizację w małych gminach
15 mln zł na wodociągi i kanalizację w małych gminach
Prawie 15 mln zł oferuje samorządom Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, na budowę lub modernizację infrastruktury wodno - ściekowej. Pomoc ta, w formie preferencyjnych pożyczek, jest skierowana do małych gmin, w których nadal brakuje tego typu urządzeń. Wnioski o wsparcie mogą składać do końca marca. 02.03.2021 13:59
Więcej gmin w programie „Czyste Powietrze”
Więcej gmin w programie „Czyste Powietrze”
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach zachęcił kolejne gminy do podpisania umów na wspólną realizację programu „Czyste Powietrze”. Polega ona na prowadzeniu punktów obsługi mieszkańców i pomaganiu im w wypełnieniu wniosków o dotacje na m.in. wymianę starych pieców grzewczych. Za to samorządy dostaną rekompensaty finansowe. W gronie nowych współpracowników Funduszu znalazło się 8 gmin, w tym Brody i Mirzec. 16.02.2021 14:09
Kredyty dla spółdzielni na demontaż piecyków gazowych
Kredyty dla spółdzielni na demontaż piecyków gazowych
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach zaprasza świętokrzyskie spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe do korzystania z programu finansującego likwidację piecyków gazowych na rzecz podłączenia do centralnej ciepłej wody. Zainteresowanym oferowane są preferencyjne pożyczki w łącznej kwocie 3 mln zł. 09.02.2021 14:28
30 gruntowych dróg do remontu
30 gruntowych dróg do remontu
Dzięki pozyskaniu przez gminę ponad 14 mln zł z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych aż 30 dróg gruntowych w Starachowicach ma być utwardzonych w tym i w przyszłym roku. Za te pieniądze zostanie także zrealizowanych 10 innych zadań związanych m.in. z poprawą bezpieczeństwa pieszych, budową nowych mieszkań na osiedlu Południe, czy wzbogaceniem infrastruktury na stadionie miejskim. 05.02.2021 08:00
Komentarze
Autor komentarza: twoja madka Treść komentarza: dokładnie tak Data dodania komentarza: 18.06.2026, 10:15 Źródło komentarza: Zatrzymani podczas meczu usłyszeli wyroki sądowe Autor komentarza: ja Treść komentarza: Dlaczego tylko przedszkoli miejskich? Dlaczego brak przedszkoli prywatnych? Imprezy organizowane przez przedszkola prywatne są dla wszystkich. Jawna dyskryminacja i celowe działanie władz aby pomniejszyć udział w wychowaniu dzieci przez przedszkola prywatne. Ostatnio widać nagonkę na prywatne przedszkola, pomniejszenie ich wkładu w wychowanie dzieci. A prawda jest taka że dzięki prywatnym przedszkolom poziom edukacji wczesnoszkolnej jest na taki a nie innym poziomie, ponieważ to przedszkola prywatne jako pierwsze wprowadzały w ramach konkurencyjności wszystkie zajęcia, które teraz w przedszkolach miejskich są normą. Dzieciom gratuluje reszta do przemyślenia. Data dodania komentarza: 29.04.2026, 16:40 Źródło komentarza: Bajkowy Festiwal Tańca 2026 w Parku Kultury. Na scenie gościły postacie ze słynnych ekranizacji! Autor komentarza: Maniek z Nowej Słupii Treść komentarza: Jebać star ! Data dodania komentarza: 1.04.2026, 18:53 Źródło komentarza: Zatrzymani podczas meczu usłyszeli wyroki sądowe Autor komentarza: ArkadiuszKi Treść komentarza: Proszę rodzinę poszkodowanego kierowcy ciągnika o kontakt - 697723210 Data dodania komentarza: 18.03.2026, 09:49 Źródło komentarza: Wypadek na ul. Kopalnianej. Mercedes zderzył się z ciągnikiem rolniczym Autor komentarza: Dariusz Juskowiak Treść komentarza: Byłem na oddziale neurologi i jestem bardzo zadowolony opieka super a Pan ordynator bardzo dobry dla pacjentów bo bardzo szybko jest pomoc pozdrawiam serdecznie cały odział neurologi Data dodania komentarza: 6.03.2026, 18:57 Źródło komentarza: „Starachowicka Neurologia” z prestiżowym wyróżnieniem ESO ANGELS Autor komentarza: Tomek K Treść komentarza: mało tego, część produkcji ma być zabrana. Dodatkowo rynek się pomału zamyka, ze względu na drogi produkt w porównaniu do firm azjatyckich. Komponent elektryczny jest znacznie droższy od konkurencji. Rynek polskiego pracownika jest zbyt drogi i wymagający Data dodania komentarza: 30.01.2026, 14:37 Źródło komentarza: Inwestycje tylko w Niepołomicach, nie będzie dodatkowych miejsc pracy – informują związkowcy
Reklama
Reklama