Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 15:49
Reklama

Gospodarka

II Forum Gospodarcze w Starachowicach
II Forum Gospodarcze w Starachowicach
Różne formy wsparcia przedsiębiorczości począwszy od efektywnego szkolnictwa zawodowego do pomocy w prowadzeniu własnej firmy. To wiodący temu II Forum Gospodarczego, zorganizowanego przez Agencję Rozwoju Regionalnego w Starachowicach. Oprócz przedstawicieli środowiska biznesowego gościli na nim także m.in. politycy, samorządowcy, bankowcy i pracownicy innych instytucji wspierających przedsiębiorców. Przez kilka godzin była okazja do wymiany informacji i nawiązywania kontaktów. 14.06.2019 15:33
Jest szansa na sfinansowanie części obwodnicy Starachowic
Jest szansa na sfinansowanie części obwodnicy Starachowic
Pojawiła się szansa na pozyskanie pieniędzy umożliwiających budowę części planowanej północno - zachodniej obwodnicy Starachowic. Chodzi o wykonanie mostu biegnącego nad torami i rzeką Kamienną. Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach złożył wniosek do rządowego programu „Mosty dla regionów”. Teraz pozostaje wierzyć, że zostanie rozpatrzony pozytywnie. Szacunkowy koszt budowy części mostowej obwodnicy to około 65 mln zł. 24.04.2019 14:25    1
Co z Instalacją Odzysku Energii przy ul. Ostrowieckiej?
Co z Instalacją Odzysku Energii przy ul. Ostrowieckiej?
Trwa kompletowanie dokumentacji Instalacji Odzysku Energii, której budowa planowana jest przy ul. Ostrowieckiej w Starachowicach. Zakład Energetyki Cieplnej uzyskał już decyzję środowiskową na to przedsięwzięcie, ale nie jest ona jeszcze prawomocna ze względu na dwa wnioski sprzeciwu. Sama budowa jak podkreśla zarząd spółki i władze miasta nadal jednak stoi pod znakiem zapytania ze względu na brak źródeł finansowania. 24.04.2019 14:23    3
„Nowa piątka” w Starachowicach
„Nowa piątka” w Starachowicach
Trwa prowadzona przez Urząd Wojewódzki w Kielcach akcja informacyjna dotyczącej pakietu rządowych propozycji pod nazwą „#nowa piątka”. W Starachowicach z mieszkańcami miasta, powiatu i regionu na temat nowych rozwiązań rozmawiała wojewoda Agata Wojtyszek. 23.04.2019 12:56    5
Nowa Moniuszki i Lempego z rządowym dofinansowaniem?
Nowa Moniuszki i Lempego z rządowym dofinansowaniem?
Władze Starachowic czynią starania o pozyskanie dodatkowych środków finansowych na dwie ważne inwestycje drogowe. Chodzi tu o budowę tzw. nowej Moniuszki oraz remont ulicy Fryderyka Lempe wraz z modernizacją mostu. Gmina liczy na realizację obu zadań jeszcze w tym roku. 19.04.2019 12:13
Dawna siedziba STO pójdzie pod młotek
Dawna siedziba STO pójdzie pod młotek
Za ponad 3 mln zł samorząd Starachowic chce sprzedać budynek dawnej siedziby Społecznej Szkoły Podstawowej STO przy ul. Wojska Polskiego 7. Do zbycia przeznaczono działkę zabudowaną o powierzchni 0,8 ha wraz ze służebnością drogi dojazdowej. Szczegóły w materiale filmowym. 11.04.2019 12:58
Rozmowa Tygodnia: Jerzy Miśkiewicz
Rozmowa Tygodnia: Jerzy Miśkiewicz
Zapraszamy na wywiad z prezesem Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Jerzym Miśkiewiczem. Wśród podejmowanych tematów : sprzedaż udziałów na rzecz PFR, awarie sieci wodociągowej oraz efekty walki z nieprzyjemnymi zapachami z sieci kanalizacyjnej. 03.04.2019 17:33    6
Warta 70 tys. zł dokumentacja ulicy Radomskiej jest nieprzydatna
Warta 70 tys. zł dokumentacja ulicy Radomskiej jest nieprzydatna
Około 70 tys. zł kosztowała dokumentacja modernizacji ulicy Radomskiej obejmująca m.in. przebudowę skrzyżowania z ulicą Szkolną w rondo. Została przygotowana przez Zarząd Dróg Powiatowych z myślą o inwestycji, której miał się podjąć Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach. Dziś okazuje się, że trzeba przygotowywać ją od nowa. 03.04.2019 14:53
Agencja Rozwoju Regionalnego rozdaje „Pożyczki na kształcenie”
Agencja Rozwoju Regionalnego rozdaje „Pożyczki na kształcenie”
Trwa nabór wniosków o udzielenie pożyczki w ramach projektu „Pożyczki na kształcenie”. Pomoc jest udzielana w wysokości od 600 zł do 100 tys. zł przy zerowym oprocentowaniu. 29.03.2019 14:09    14
Rok rekordów w WFOŚiGW
Rok rekordów w WFOŚiGW
Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach podsumował kolejny rok swoje pracy pracy. Minione 12 miesięcy było bardzo udane zarówno dla Funduszu, jak i jego Beneficjentów. Świadczą o tym optymistyczne dane liczbowe. 20.03.2019 14:45    11
Komentarze
Autor komentarza: twoja madka Treść komentarza: dokładnie tak Data dodania komentarza: 18.06.2026, 10:15 Źródło komentarza: Zatrzymani podczas meczu usłyszeli wyroki sądowe Autor komentarza: ja Treść komentarza: Dlaczego tylko przedszkoli miejskich? Dlaczego brak przedszkoli prywatnych? Imprezy organizowane przez przedszkola prywatne są dla wszystkich. Jawna dyskryminacja i celowe działanie władz aby pomniejszyć udział w wychowaniu dzieci przez przedszkola prywatne. Ostatnio widać nagonkę na prywatne przedszkola, pomniejszenie ich wkładu w wychowanie dzieci. A prawda jest taka że dzięki prywatnym przedszkolom poziom edukacji wczesnoszkolnej jest na taki a nie innym poziomie, ponieważ to przedszkola prywatne jako pierwsze wprowadzały w ramach konkurencyjności wszystkie zajęcia, które teraz w przedszkolach miejskich są normą. Dzieciom gratuluje reszta do przemyślenia. Data dodania komentarza: 29.04.2026, 16:40 Źródło komentarza: Bajkowy Festiwal Tańca 2026 w Parku Kultury. Na scenie gościły postacie ze słynnych ekranizacji! Autor komentarza: Maniek z Nowej Słupii Treść komentarza: Jebać star ! Data dodania komentarza: 1.04.2026, 18:53 Źródło komentarza: Zatrzymani podczas meczu usłyszeli wyroki sądowe Autor komentarza: ArkadiuszKi Treść komentarza: Proszę rodzinę poszkodowanego kierowcy ciągnika o kontakt - 697723210 Data dodania komentarza: 18.03.2026, 09:49 Źródło komentarza: Wypadek na ul. Kopalnianej. Mercedes zderzył się z ciągnikiem rolniczym Autor komentarza: Dariusz Juskowiak Treść komentarza: Byłem na oddziale neurologi i jestem bardzo zadowolony opieka super a Pan ordynator bardzo dobry dla pacjentów bo bardzo szybko jest pomoc pozdrawiam serdecznie cały odział neurologi Data dodania komentarza: 6.03.2026, 18:57 Źródło komentarza: „Starachowicka Neurologia” z prestiżowym wyróżnieniem ESO ANGELS Autor komentarza: Tomek K Treść komentarza: mało tego, część produkcji ma być zabrana. Dodatkowo rynek się pomału zamyka, ze względu na drogi produkt w porównaniu do firm azjatyckich. Komponent elektryczny jest znacznie droższy od konkurencji. Rynek polskiego pracownika jest zbyt drogi i wymagający Data dodania komentarza: 30.01.2026, 14:37 Źródło komentarza: Inwestycje tylko w Niepołomicach, nie będzie dodatkowych miejsc pracy – informują związkowcy
Reklama
Reklama