Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 23:05
Reklama

Gospodarka

Ciepłownia przy Ostrowieckiej z nowym kotłem
Ciepłownia przy Ostrowieckiej z nowym kotłem
Kończą się prace związane z wymianą kotła na terenie ciepłowni Zakładu Energetyki Cieplnej przy ul. Ostrowieckiej. To jednak tylko część modernizacji w ramach której wymieniono już system sterowania, zakupiono agregat prądotwórczy i wyremontowano pomieszczenia socjalne. W planach jest jeszcze modernizacja 40-letniej przepompowni. 16.03.2018 14:51
Radni powiatowi rozmawiali na temat lokalnego rynku zatrudnienia
Radni powiatowi rozmawiali na temat lokalnego rynku zatrudnienia
Cieszy najniższa od wielu lat stopa bezrobocia, ale niepokoi wysoka liczba osób nie podejmujących pracy przez długi czas oraz odpływ młodych ludzi, którzy po studiach nie decydują się na powrót do Starachowic. M.in. takie spostrzeżenia towarzyszyły omawianej na sesji rady powiatu, ubiegłorocznej działalności Urzędu Pracy. 16.03.2018 13:21
Inwestycyjny boom w okolicy ul. Kościelnej
Inwestycyjny boom w okolicy ul. Kościelnej
Po zaplanowanej przebudowie ulicy Kościelnej kolejne, pobliskie gminne ulice przybliżają się do remontu. Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku modernizacja czeka także ulice Staropolską, Skałkę oraz przedłużenie ul. Słonecznej. Drogi te dotychczas miały nawierzchnię gruntową. 13.03.2018 12:55
Szlakowisko znów własnością miasta
Szlakowisko znów własnością miasta
Cały teren rekreacyjny przy ul. Na Szlakowisku znów jest własnością miasta. Jak się jednak wydaje taki stan rzeczy nie potrwa zbyt długo, gdyż tuż po odzyskaniu działki władze miasta ogłosiły przetarg na sprzedaż części nieruchomości. Jeżeli to zamierzenie się powiedzie miejski będzie jedynie plac w pobliżu hałdy. 13.03.2018 12:51
Rondo na Iglastej ma być gotowe za kilka tygodni
Rondo na Iglastej ma być gotowe za kilka tygodni
Rondo u zbiegu ulic Szkolnej i Iglastej w Starachowicach ma być oddane do użytku na przełomie marca i kwietnia. Tak wynika z najnowszych przypuszczeń inwestora, czyli władz powiatu starachowickiego. Czy długo oczekiwana przez kierowców inwestycja, ma szanse na szybkie zakończenie, sprawdziliśmy z kamerą. 08.03.2018 16:06    1
Samorządowe inwestycje dzięki środkom państwowym
Samorządowe inwestycje dzięki środkom państwowym
Władze Starachowic wychodzą z ciekawym pomysłem na pozyskanie środków umożliwiających m.in.: budowę nowych mieszkań i udział finansowy w budowie wiaduktu w Starachowicach Dolnych. Chodzi o zbycie części udziałów Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji na rzecz Polskiego Funduszu Rozwoju. Tą droga miasto spodziewa się pozyskać do 30 mln zł. 07.03.2018 14:47
Marc Lemaitre w Starachowicach
Marc Lemaitre w Starachowicach
Dyrektor generalny ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej w Komisji Europejskiej Marc Lemaitre w poniedziałek gościł w Starachowicach, gdzie wspólnie z Prezydentem Miasta Markiem Materkiem odwiedził tereny objęte planem rewitalizacji w tym osiedle Wzgórze oraz budynki wielorodzinne zlokalizowane przy ulicach Widok i Robotniczej. 06.03.2018 10:30
Remont Kościelnej coraz bliżej
Remont Kościelnej coraz bliżej
Firma BUDROMOST wykona przebudowę ulicy Kościelnej. Podpisano już umowę na realizację tego zadania. Prace mają ruszyć wiosną i potrwać do połowy października. Ich koszt to 3 mln 400 tys. zł. 01.03.2018 13:23
Radni powiatu rozmawiali o gospodarczym rozwoju Starachowic
Radni powiatu rozmawiali o gospodarczym rozwoju Starachowic
Na ostatniej sesji Rady Powiatu w Starachowicach wysłuchano sprawozdań z działalności instytucji wspierających rozwój lokalnej przedsiębiorczości. Ich prezesi mówili o dotychczasowych osiągnięciach i planach oraz o ofertach dla firm, a także pracowników i szkół zawodowych. Odpowiadali również na pytania radnych. 01.03.2018 13:21
Jakie szanse na reaktywację marki star
Jakie szanse na reaktywację marki star
O reaktywacji produkcji samochodów o nazwie star jest głośno od dłuższego czasu. Według wstępnych zapowiedzi miałyby one powstawać w spółce Autobox, która dziś modernizuje stary używane przez wojsko. Pomysł mógłby zostać zrealizowany pod dwoma warunkami: posiadania środków finansowych oraz uzyskania prawa do używania nazwy „star”. Sprawdziliśmy szanse powodzenia tego przedsięwzięcia. 19.02.2018 14:03    2
Komentarze
Autor komentarza: twoja madka Treść komentarza: dokładnie tak Data dodania komentarza: 18.06.2026, 10:15 Źródło komentarza: Zatrzymani podczas meczu usłyszeli wyroki sądowe Autor komentarza: ja Treść komentarza: Dlaczego tylko przedszkoli miejskich? Dlaczego brak przedszkoli prywatnych? Imprezy organizowane przez przedszkola prywatne są dla wszystkich. Jawna dyskryminacja i celowe działanie władz aby pomniejszyć udział w wychowaniu dzieci przez przedszkola prywatne. Ostatnio widać nagonkę na prywatne przedszkola, pomniejszenie ich wkładu w wychowanie dzieci. A prawda jest taka że dzięki prywatnym przedszkolom poziom edukacji wczesnoszkolnej jest na taki a nie innym poziomie, ponieważ to przedszkola prywatne jako pierwsze wprowadzały w ramach konkurencyjności wszystkie zajęcia, które teraz w przedszkolach miejskich są normą. Dzieciom gratuluje reszta do przemyślenia. Data dodania komentarza: 29.04.2026, 16:40 Źródło komentarza: Bajkowy Festiwal Tańca 2026 w Parku Kultury. Na scenie gościły postacie ze słynnych ekranizacji! Autor komentarza: Maniek z Nowej Słupii Treść komentarza: Jebać star ! Data dodania komentarza: 1.04.2026, 18:53 Źródło komentarza: Zatrzymani podczas meczu usłyszeli wyroki sądowe Autor komentarza: ArkadiuszKi Treść komentarza: Proszę rodzinę poszkodowanego kierowcy ciągnika o kontakt - 697723210 Data dodania komentarza: 18.03.2026, 09:49 Źródło komentarza: Wypadek na ul. Kopalnianej. Mercedes zderzył się z ciągnikiem rolniczym Autor komentarza: Dariusz Juskowiak Treść komentarza: Byłem na oddziale neurologi i jestem bardzo zadowolony opieka super a Pan ordynator bardzo dobry dla pacjentów bo bardzo szybko jest pomoc pozdrawiam serdecznie cały odział neurologi Data dodania komentarza: 6.03.2026, 18:57 Źródło komentarza: „Starachowicka Neurologia” z prestiżowym wyróżnieniem ESO ANGELS Autor komentarza: Tomek K Treść komentarza: mało tego, część produkcji ma być zabrana. Dodatkowo rynek się pomału zamyka, ze względu na drogi produkt w porównaniu do firm azjatyckich. Komponent elektryczny jest znacznie droższy od konkurencji. Rynek polskiego pracownika jest zbyt drogi i wymagający Data dodania komentarza: 30.01.2026, 14:37 Źródło komentarza: Inwestycje tylko w Niepołomicach, nie będzie dodatkowych miejsc pracy – informują związkowcy
Reklama
Reklama