Podziel się:
Oceń:
17.01.2021, 16:13

Oczy Ziemi to wciąż mało znane jeszcze, na turystycznej mapie regionu, miejsce. Można powiedzieć, że to w zasadzie nowa turystyczna perełka, dotąd znana jedynie miejscowym, i to tylko jako dawny kamieniołom Gębury. Dzięki promocji, ale i udostępnieniu oraz wyposażeniu miejsca w infrastrukturę turystyczną przez Nadleśnictwo Suchedniów, Lasy Państwowe, obiekt przyciąga teraz wielu turystów. I trzeba przyznać, że warto tu się wybrać.

Obiekt nosi nazwę Oczy Ziemi od charakterystycznych otworów w ścianie nieczynnego kamieniołomu. Zwraca uwagę oczko wodne wypełniające dno kamieniołomu.

Jak dotrzeć do tego uroczyska? Najprościej od ulicy Langiewicza w Suchedniowie, skrecając w ulicę Szeroką i zostawiając auto przy wejściu do lasu. Po ok 3 km wędrówki szeroką i malowniczą drogą leśną dojdziemy na miejsce.

Inne warianty to dotarcie zielonym szlakiem turystycznym ze Skarżyska na Wykus. Od stacji Suchedniów Północny to jakieś 2,5 km wędrówki, a od Mostek ok 4 km. Od przebiegu szlaku trzeba do Oczu Ziemi odbić 300 metrów. O miejscu skrętu informuje tabliczka kierunkowa.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.