O nas

Od 25 czerwca 2010 roku program Telewizji Starachowice  dołączył do oferty cyfrowych programów Telewizji Kablowej VECTRA w Starachowicach. Oglądaj nas na kanale 140. Jesteśmy zrzeszeni w Stowarzyszeniu Polskie Telewizje Lokalne i Regionalne, współpracujemy z programami lokalnymi na terenie całej Polski w ramach projektu VECTRA MEDIA. 

 

 

Program lokalny Telewizji Starachowice rozpoczął nadawanie w 1992 roku jako jeden z pierwszych w Polsce. Nosił wtedy inną nazwę, związaną z nazwą telewizji kablowej ELSAT 21.  Obecnie , program realizuje niezależna firma producencka „Vimedia” na podstawie Koncesji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Od 2001 roku wchodzi w skład Grupy Medialnej VECTRA, jednego z największych w Polsce operatorów telewizji kablowej. VECTRA, swoje ośrodki telewizyjne posiada w ponad 100 miastach Polski. To  ponad dwa i pół miliona abonentów. Nasz program nadajemy codziennie od godziny 17.30, przez pełną dobę. Nasi dziennikarze i realizatorzy to ludzie doświadczeni, działający w branży od wielu lat. Pracujemy na nowoczesnym, cyfrowym sprzęcie telewizyjnym . Współpracujemy z ośrodkami telewizyjnymi na terenie całej Polski. 

 

 

Atutem Telewizji  w Starachowicach jest szybkie przekazywanie wiadomości. Informacje o ważnym wydarzeniu ukazują się tego samego dnia. W razie potrzeby może ukazać się natychmiast jako że posiadamy możliwość realizacji „na żywo”. Nasz program cechuje więź bliskiego kontaktu z widzem. To my dajemy możliwość zobaczenia siebie, najbliższych, naszych dzieci na ekranie telewizora. Bez nas wiedza o regionie jest niepełna. Widzowie postrzegają naszą telewizję jako niezależne, obiektywne i opiniotwórcze źródło informacji. Cenią naszą pracę. Otrzymujemy nagrody, wyróżnienia, pamiątkowe medale i dyplomy. To dla Nas wielka satysfakcja dająca nam siłę do pełnienia tak ważnej misji jaką jest przekazywanie informacji.