Gminy i szpital dla Ukrainy

  • 04.03.2022, 11:21
  • Iwona Bryła
2022-03-04pomoc.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W pomoc Ukrainie: uchodźcom i tym którzy zostali w ogarniętym wojną kraju, zaangażowały się gminy powiatu starachowickiego oraz Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach, który pośredniczy w prowadzeniu internetowej zbiórki pieniędzy dla szpitala wojskowego we Lwowie.

O tym, jak konkretnie pomagają władze samorządowe i mieszkańcy gmin mówili na zwołanej w starostwie powiatowym konferencji prasowej: wójt Mirca Mirosław Seweryn, burmistrz Wąchocka Jarosław Samela oraz sekretarz gminy Pawłów Krzysztof Charemski. Na terenie ich wszystkich odbywają się m.in. zbiórki darów, uciekinierzy wojenni już znajdują schronienie lub są dla nich przygotowywane miejsca pobytu. Ponadto na apel wicestarosty Dariusza Dąbrowskiego o pomoc dla Baru na Ukrainie, miasta partnerskiego powiatu starachowickiego, odpowiedziała już OSP z Mirca, która przekazała niezbędny tam agregat. Ale potrzeby nadal są. Pomaga też personel Oddziału Wewnętrznego II w Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Starachowicach, który własnym kosztem przygotował niezbędne zaopatrzenie medyczne dla oddziału chirurgicznego szpitala wojskowego we Lwowie. Z kolei starachowicki szpital pośredniczy w internetowej publicznej zbiórce pieniędzy na platformie Pomagam.pl na rzecz lwowskiej placówki: na sprzęt medyczny, leki i materiały opatrunkowe dla rannych żołnierzy i mieszkańców. Pomocne szczegóły są na stronie internetowej i profilu FB PZOZ w Starachowicach. Starosta starachowicki Piotr Ambroszczyk podziękował mieszkańcom za wszelkie przejawy pomocy, ale jednocześnie zaapelował o kontynuację wsparcia dla Ukrainy, ponieważ należy się liczyć z tym, że będzie ono jeszcze długo potrzebne.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe