Wybrano ofertę na budowę obwodnicy Starachowic

  • 07.03.2022, 13:16
  • Iwona Bryła
2022-03-07obwodnica.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach uznał, że to firma Strabag złożyła najkorzystniejszą ofertę na przetarg dotyczący budowy północno - zachodniej obwodnicy Starachowic. Opiewa ona na około 130 mln zł. W tej chwili trwa 10 - dniowa procedura odwoławcza od postanowienia komisji przetargowej. Jeśli inne firmy nie zgłoszą zastrzeżeń, Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach podpisze ze Strabagiem umowę na to zadanie z terminem realizacji w ciągu 18 miesięcy.

Na przetarg zgłosiło się 7 oferentów. Wstępnie wygrał Strabag, ale oficjalnym zwycięzcą będzie dopiero po pozytywnym zakończeniu 10 - dniowej procedury odwoławczej liczonej od 4 marca. Obwodnica otoczy łukiem tereny Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Starachowice” z wylotami na drogę krajową nr 42 w Wąchocku i drogę wojewódzką Starachowice – Tychów Stary. Przez rzekę Kamienną i linię kolejową nr 25 przejdzie estakadą o długości 800 metrów. Cała obwodnica będzie mieć 3,5 km. Wszyscy, łącznie z prezydentem Markiem Materkiem liczą, że obwodnica pomoże rozładować korki w Starachowicach, odciążając zwłaszcza ulicę Radomską i ułatwi przedsiębiorcom komunikację z SSE.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe