Donald Tusk w Starachowicach

  • 04.04.2022, 12:07
  • Iwona Bryła
2022-04-04tusk.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Były premier Polski i przewodniczący Rady Europejskiej, a obecnie lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk w ramach odwiedzin regionu świętokrzyskiego pojawił się dziś w Starachowicach. Z dziennikarzami spotkał się na prywatnej posesji pary nauczycieli i mówił m.in. o potrzebie podniesienia pensji choćby tej grupie zawodowej w odpowiedzi na panującą drożyznę.

Szef głównej partii opozycyjnej wyszedł do dziennikarzy z prywatnego domu, w którym wcześniej spotkał się z gospodarzami pracującymi w oświacie. Jak mówił są oni przykładem deprecjonowania tego zawodu: jego przedstawiciele po kilku kierunkach studiów mają pensję bazową odpowiadającą minimalnemu wynagrodzeniu. Donald Tusk uważa, że dla tej i innych grup zawodowych z sektora państwowego należy przeznaczyć na podwyżki 20% polskiego budżetu. Podwyżki płac w budżetówce uzasadniał wysoką inflacją.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Stokrotka
Stokrotka 04.04.2022, 20:01
Brednie Tuska. Ile dał podwyżki, gdy sam rządził?
Nigdy Polakom tak dobrze nie było, jak za rządów Zjednoczonej Prawicy czyli PiS, Solidarnej Polski i Partii Republikańskiej.
Szkoda czasu na Tuska, a tu widzę, ktoś płaci za rozpowszechnianie jego bredni.

Pozostałe