Hala do napraw pociągów

  • 06.04.2022, 09:08
  • Iwona Bryła
2022-04-06pociagiok.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Starachowice” w Skarżysku - Kamiennej rozpoczęła się budowa hali do konserwacji i remontów taboru państwowej spółki kolejowej Polregio. Inwestycja wartości blisko 40 mln zł ma powstać do połowy 2023 roku.

W hali znajdzie się m.in. myjnia pociągów, warsztaty, magazyn oraz zaplecze socjalne i biurowe. Jak zaznacza Artur Martyniuk prezes spółki Polregio będzie to inwestycja nie tylko nowoczesna i ekologiczna, ale także stworzy kilkadziesiąt nowych miejsc pracy. Prace rozpoczęły się od symbolicznego wkopania łopat, a w uroczystości udział wziął m.in. wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel. Zwrócono uwagę na fakt, że Skarżysko - Kamienna od dawna słynie z tradycji kolejarskich, dlatego cieszy każda tego typu inwestycja przeprowadzona w tym mieście.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe