Świętokrzyscy strażacy hojnie wyposażeni

  • 27.04.2022, 11:08
  • Iwona Bryła
2022-04-27strazacy.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
48 samochodów ratowniczo - gaśniczych, a także wozy specjalne oraz quady trafiły do jednostek Państwowej Straży Pożarnej oraz formacji Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu województwa świętokrzyskiego. Zakupiony z budżetu państwa oraz środków samorządowych sprzęt został przekazany na uroczystej strażackiej zbiórce przed Urzędem Wojewódzkim w Kielcach.

Do jednostek PSP rozdysponowano 28 pojazdów o łącznej wartości ponad 19 mln zł, a druhowie OSP będą korzystać z 20 wozów, których koszt zakupu przekroczył 14 mln zł. Pieniądze pochodzą z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Komendy Głównej PSP, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz gmin. W uroczystość przekazania strażackiego sprzętu wziął udział m.in. członek Rady Ministrów Michał Cieślak oraz zastępca komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej Krzysztof Hejduk. Ponadto świętokrzyscy druhowie OSP odebrali promesy na dofinansowanie zakupu kolejnych 26 samochodów w br. Gospodarz spotkania wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz oraz pozostali goście mówili o prestiżu zawodu strażaka, który jest także misją społeczną. Uroczystość była też okazją do wręczenia 15 emerytowanym strażakom OSP świadczeń ratowniczych za dawną służbę w wysokości 200 zł miesięcznie, przyznanych na podstawie obowiązującej od 2021 roku ustawy o ochotniczych strażach pożarnych.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe