Konkurs ze znajomości zawodów

  • 27.04.2022, 11:15
  • Iwona Bryła
2022-04-27ohp.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W Ośrodku Szkolenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Starachowicach zorganizowano Wojewódzki Konkurs „Sprawny w zawodzie 2022” dla placówek OHP z regionu świętokrzyskiego. Uczestnicy musieli udowodnić, że w teorii i w praktyce znają tajniki fryzjerstwa, gastronomii i serwisowania samochodów, a także wykazać się znajomością przepisów BHP oraz prawa pracy.

W konkursie wzięły udział placówki OHP z Kielc, Skarżyska- Kamiennej, Końskich, Jędrzejowa, Pińczowa i Starachowic. Ich wychowankowie rywalizowali w zakresie znajomości takich zawodów jak: fryzjer, kucharz i mechanik pojazdów samochodowych. Młodzież najpierw rozwiązywała testy, a następnie musiała udowodnić swoją przydatność zawodową w praktyce. Fryzjerzy przygotowywali uczesania zainspirowane hasłem ,,Neonowy zawrót głowy”, mechanicy samochodowi dokonywali przeglądu okresowego pojazdu, a kucharze przyrządzali dania włoskie i polskie. Kolejnym elementem konkursu był test ze znajomości przepisów BHP i elementów prawa pracy, który przygotował Okręgowy Inspektorat Państwowej Inspekcji Pracy w Kielcach. Reprezentanci Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Starachowicach zwyciężyli w dwóch kategoriach. Najlepszym kucharzem okazał się Gabriel Czerwiński, a Magdalena Ryś błysnęła wiedzą z kodeksu pracy.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
sotos
sotos 07.09.2022, 12:50
Trzymajcie namiary - https://www.sprzet-fryzjerski.… Myślę, że tym zrobicie sobie dużą różnicę. I właśnie ze znajomości takich tematów powinni uczyć. Czy to nie jest słuszny krok?

Pozostałe