Uczelnie Szkołom – o finansach z NBP-Edycja II

  • 02.05.2022, 08:00
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Uczelnie Szkołom – o finansach z NBP-Edycja II
W roku szkolnym 2021/2022 Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 w Starachowicach podpisał porozumienie ze Staropolską Szkołą Wyższą w Kielcach, o współpracy w realizacji projektu pn. Uczelnie Szkołom – o finansach z NBP-Edycja II. Był on realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej, w terminie od 1 grudnia 2021 roku do 30 kwietnia2022 roku, na terenie województwa świętokrzyskiego.

Celem głównym projektu było zwiększenie bezpieczeństwa finansowego młodych osób poprzez poszerzenie wiedzy i umiejętności w zakresie zarządzania finansami osobistymi, ze szczególnym uwzględnieniem rozwoju ich kompetencji rynkowych jako konsumentów oraz potencjalnych przedsiębiorców.

W ramach projektu uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 uczestniczyli w konkursach, które opierały się na innowacyjnym programie edukacyjnym.

1. REKINY WIRTUALNEGO BIZNESU

Konkurs polegał na prowadzeniu przez drużynę własnej wirtualnej firmy symulacyjnej na platformie internetowej REVAS przez okres 8 tygodni. Podczas jego realizacji uczniowie wcielili się w rolę przedsiębiorców prowadzących własne biuro podróży.

Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 reprezentowali uczniowie z klasy 3TL(technik logistyk)-Zuzanna Wiącek, Kinga Nowak, Kinga Pacek, Jakub Rudziński, Kacper Wrzesień.

Dzięki udziałowi w tym konkursie młodzież mogła poznać blaski i cienie prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

2. INTERNETOWY PIĘCIOBÓJ EKONOMICZNY

Konkurs polegał na publikacji na grupie projektowej (Messenger) zadań z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości z którymi zmierzyli się Natalia Kopyś , Mikołaj Zięba i Jan Wiecha z klasy 2 TL( technik logistyk). Konkurs miał za zadanie zwiększenie poziomu wiedzy ekonomicznej i świadomości konsumenckiej.

3. WKRĘĆ SIĘ W EKONOMIĘ, ,,czyli uczymy kreatywnie!”.

Podczas tego konkursu uczniowie Nikola Teodorczuk, Marta Zięba, Daria Czubak i Przemysław Ciepliński z klasy 1 TL(technik logistyk) wcielili się w rolę nauczyciela, przybliżając w bardzo ciekawy sposób swoim kolegom zagadnienia związane z ekonomią, za pomocą nowoczesnych rozwiązań, takich jak quizy na Kahoot czy testy on-line.

Młodzież miała również za zadanie prowadzenie bloga na którym relacjonowała przebieg przeprowadzonej lekcji.

4. AKADEMIA MŁODEGO FINANSISTY

29.03.2022r w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 odbyły się warsztaty przeprowadzone przez dr Elizę Sułkiewicz ze Staropolskiej Szkoły Wyższej w Kielcach dla uczniów klasy 1TL(technik logistyk) i 2 TL(technik logistyk).

  • BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI INTERNETOWYCH I MOBILNYCH

Celem zajęć było zapoznanie uczniów z zagrożeniami związanymi z płatnościami

bezgotówkowymi, a także metodami zabezpieczenia przed popularnymi schematami

kradzieży naszych pieniędzy.

  • POLSKA NA MONETACH OKOLICZNOŚCIOWYCH NBP – INWESTYCJA Z

SERCEM

Monety okolicznościowe emitowane przez Narodowy Bank Polski to wspaniały nośnik

informacji o zasłużonych Polakach czy wyjątkowych wydarzeniach w naszym kraju..

  • ZNAJDŹ W SOBIE DUCHA PRZEDSIĘBIORCY!

Lody dla psów, naczynia z suchych liści czy chipsy ze świerszczy… brzmi nierealnie, a

jednak są to autentyczne przykłady produktów, które mają swoje grono odbiorców,

przynosząc twórcom pokaźne zyski!

Dzięki ciekawym warsztatom nasi uczniowie mieli możliwość poszerzyć swoją wiedzę z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości.

27.04.2022r. pani dyrektor Grażyna Małecka wręczyła uczniom Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Starachowicach pamiątkowe dyplomy od Staropolskiej Szkoły Wyższej w Kielcach w nagrodę za uczestnictwo i pełne zaangażowanie we wszystkich konkursach realizowanych w ramach projektu pn. Uczelnie Szkołom – o finansach z NBP-Edycja II.


 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe