Postępy prac wokół Lubianki

  • 05.05.2022, 15:33
  • Iwona Bryła
2022-05-06lubianka.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Trwa zagospodarowanie obrzeży zbiornika Lubianka w południowej części Starachowic. Wokół akwenu odbudowywana jest dotychczasowa i budowana nowa infrastruktura wypoczynkowa. Zaawansowanie prac można było ocenić w czasie informacyjnego spotkania i przechadzki zorganizowanej z inicjatywy prezydenta Marka Materka.

Inwestycję od marca 2021 roku wykonuje Zakład Remontowo-Budowlany Wojtczak z Woli Kopcowej w gminie Masłów. Ma ona spektakularnie zmienić to jedno z najpopularniejszych miejsc wypoczynkowych w Starachowicach. Będzie można m.in. po raz pierwszy wygodnie obejść, bądź objechać Lubiankę dookoła dzięki dobudowanemu mostowi. Wśród nowości jest także dwupoziomowe molo.

 

Wykonawca informuje, że prace są w tej chwili zrealizowane w ponad 60 procentach. Wśród tego, co jeszcze będzie znajdują się rozwiązania ułatwiające połowy wędkarzom.

 

Efekty prac mogli ocenić uczestnicy spotkania, które odbyło się w pobliżu zbiornika z inicjatywy i z udziałem prezydenta Starachowic Marka Materka. W informacyjnym spacerze, już drugim z kolei zorganizowanym w tym miejscu, wzięli udział także: przedstawiciel wykonawcy, pracownicy urzędu miejskiego, radni miejscy, członkowie współpracującego z gminą Komitetu Rewitalizacji, starachowiczanie oraz media. Jak podkreśla szef miasta przy okazji rewitalizację przechodzi też sam zbiornik.

 

Prace nad zalewem Lubianka mają mieć swój finał z końcem br.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe