Kolejna dwujęzyczna klasa w SP nr 11

  • 06.05.2022, 12:02
  • Iwona Bryła
2022-05-06sp11.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Szkoła Podstawowa nr 11 w Starachowicach kontynuuje przygodę z klasami dwujęzycznymi: uruchamia drugi tego typu odział. Nad edukacją patronat objął Uniwersytet Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Docelowo władze miasta chcą, by nauka po polsku i angielsku odbywała się już od przedszkola.

Dwujęzyczna klasa, czyli z angielskim jako drugim językiem używanym do nauczania szkolnych przedmiotów, funkcjonuje w SP nr 11 od września ubiegłego roku. Uczy się w niej 25 – ciu siódmoklasistów. Teraz „jedenastka” przygotowuje się do uruchomienia kolejnej klasy VII, ale jak zapowiada prezydent Marek Materek to zaledwie początek zmian, których celem jest objęcie młodych starachowiczan taką formą edukacji od przedszkola do szkoły średniej. Dodatkowym plusem jest pozyskanie dla dwujęzycznych klas w SP nr 11 patronatu Katedry Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Na dobry początek współpracy z lubelską uczelnią SP nr 11 odwiedził jej przedstawiciel, pochodzący z Ugandy Robert Ainebyona Karakora, który poprowadził wykład dla uczniów w języku angielskim pod tytułem „Language without borders”. Wysłuchali oni także prezentacji Młodzieżowej Rady Miasta w Starachowicach o tym, dlaczego warto uczyć się języków obcych.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe