Jubileuszowy koncert „Starachowian”

  • 09.05.2022, 13:24
  • Iwona Bryła
2022-05-09starachowianie.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Energia i liryzm, kostiumy we wszystkich kolorach tęczy, tańce i śpiewy do ludowej, biesiadnej lub dostojnej muzyki. Tak Teatr Muzyczny „Nad Kamienną” – „Starachowianie” podejmował ze sceny Parku Kultury gości swoich 30 urodzin.

Teatr Muzyczny „Nad Kamienną” – „Starachowianie” to spadkobierca zespołu założonego jeszcze w 1954 roku przez byłą Fabrykę Samochodów Ciężarowych w Starachowicach pod nazwą Zespół Pieśni i Tańca „Starachowianie”. W 1991 zmienił ją na „Teatr Muzyczny nad Kamienną”, a pod obecną występuje od 2010 roku. W zespole tańczą i śpiewają artyści - amatorzy zakochani w tańcu, śpiewie i muzyce nawiązujących do tradycji ludowych, kultury narodowej oraz folkloru miejsko - biesiadnego. Obecnie to ponad 20 osób, a wśród nich m.in. Jerzy Kopeć, którzy występował jeszcze w fabrycznych „Starachowianach”. Kierownikiem grupy jest Małgorzata Wyderska, również wieloletnia członkini zespołu. Minione chwile, wypełnione artystyczną przygodą przeżywaną w grupie osób, które nie tylko kochają taniec i śpiew, ale i przyjaźnią się ze sobą, zespół wspominał na koncercie zorganizowanym z okazji 30 – lecia istnienia. Publiczność była świadkiem nie tylko artystycznej uczty, ale i typowych dla takich wydarzeń okolicznościowych wystąpień. „Starachowianie” dziękowali swoim przyjaciołom i odebrali liczne gratulacje i życzenia.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe