Projektowa współpraca ZSZ nr2 z Uniwersytetem Warszawskim

  • 11.05.2022, 09:19
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Projektowa współpraca ZSZ nr2 z Uniwersytetem Warszawskim
Uczniowie Technikum nr2 im. E. Kwiatkowskiego w ZSZ nr2 realizowali projekt o tematyce ekonomicznej dotyczącej zarządzania własnymi finansami. Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego stał się beneficjentem programu „Uczelnie Szkołom – o finansach z NBP –Edycja II” finansowanego z funduszy Narodowego Banku Polskiego.

Głównym celem projektu było zwiększenie świadomości ekonomicznej i wiedzy finansowej w zakresie bezpiecznego inwestowania oraz oszczędzania u uczniów uczestniczących w projekcie. W ZSZnr2 projekt realizowali uczniowie klasy drugiej kształcący się w zawodzie technika mechatronika, technika urządzeń i systemów energetyki odnawialnej i technika informatyka.

 

W ramach projektu realizowano tematykę:

1) Zarządzanie finansami własnej rodziny - jak efektywnie oszczędzać i inwestować aby zapewnić rodzinie płynność finansową, bezpieczeństwo finansowe oraz zgromadzić wystarczającą ilość aktywów na emeryturę.

2) Poszukiwanie bezpieczeństwa na rynkach finansowych - jak sprawdzić wiarygodność instytucji finansowej oraz jak korzystać z nowoczesnych technologii w obrocie bezgotówkowym.

Zajęcia i warsztaty realizowali pracownicy naukowi - pani prof. dr hab. Marta Postuła kierownik katedry Finansów i Rachunkowości Wydziału Zarządzania i pan dr Rafał Cieślik - pracownic wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, oraz Grażyna Małecka nauczyciel podstaw przedsiębiorczości w ZSZnr2.

Każdy uczeń biorący udział w zajęciach, mógł wziąć udział w konkursie (gra on-line). Ideą proponowanej gry online było stworzenie symulacji, podejmowania odpowiednich decyzji w czasie, w zakresie inwestowania i oszczędzania, z uwzględnieniem sytuacji rynkowych i zmian życiowych. Każdy uczestnik, po zalogowaniu do gry, w wyznaczonym czasie podejmował określone decyzje dotyczące działań z własnymi (wirtualnymi) pieniędzmi. Przed ich podjęciem, mógł zweryfikować informacje dotyczące przedstawionych propozycji na platformie.

W naszym Technikum zwycięzcą który zmaksymalizował swoje zyski i podjął najwięcej odpowiednich decyzji dotyczących inwestowania z tytułem „lidera inwestycji” został Przemysław Nowak -uczeń kształcący się w zawodzie technika urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Otrzymał nagrodę rzeczową –tablet o wartości 1000 zł. Tyle samo punków uzyskał Kacper Derlatka-technik informatyk. Niestety jego czas realizacji zadań był troszkę dłuższy. Niestety zwycięzca jest tylko jeden. Kacper jednak również otrzymał nagrodę pieniężną , tym razem ufundowaną przez Rady Rodziców.

Dodatkowo, szkoła otrzyma tytuł „Szkoły przyjaznej finansom osobistym”.

Cieszymy się, że nasi uczniowie mogli uczestniczyć w projekcie, który prowadzili wysokiej klasy specjaliści Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Na podkreślenie zasługuje fakt, że p. dr Rafał Cieślik jest absolwentem naszego Technikum , co dla naszych uczniów jest równie ważne.
Jesteśmy przekonani o tym, że nasi uczniowie kształcąc się w zawodach tak poszukiwanych na rynku pracy będą mieli w niedalekiej przyszłości dylematy jak pomnażać swoje nadwyżki finansowe i potrafili skutecznie zarządzać swoimi finansami!- – mówi Grażyna Małecka – dyrektor szkoły.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe