Widać już dwupoziomowy parking

  • 11.05.2022, 13:40
  • Iwona Bryła
2022-05-11dworzec.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Trwa przebudowa dawnego dworca w Starachowicach Zachodnich. Ma go zastąpić nowoczesne centrum komunikacyjne nie tylko z nowymi przystankami dla pasażerów, czy zatokami autobusowymi, ale także m.in. piętrowym parkingiem dla samochodów na 91 miejsc. Już widać zarys tego obiektu.

Zaniedbany plac dworcowy, z którego niegdyś odjeżdżały autobusy różnych przewoźników oraz taksówki jest przebudowywany kosztem prawie 13,5 mln zł pochodzących z dotacji, przyznanych Starachowicom z budżetów: Unii Europejskiej i polskiego rządu. To miejsce ulegnie całkowitej zmianie wizualnej. Przede wszystkim w centrum placu już wyrasta nowy obiekt jakim jest dwupoziomowy parking. Inwestycja w tym miejscu obejmuje też m.in. rozbudowę i przebudowę pobliskich ulic: Sportowej i fragmentu Nadrzecznej, z rondem na zbiegu tych tras. Przewidywany termin zakończenia wszystkich robót to grudzień br.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe