Nowe autobusy już jeżdżą

  • 13.05.2022, 08:46
  • Iwona Bryła
2022-05-13autobusyokok.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Zbiorowa komunikacja publiczna w Starachowicach przechodzi historyczne zmiany. Od kwietnia gmina wprowadziła dla swoich mieszkańców bezpłatne przejazdy 20 nowymi ekologicznymi autobusami na gaz. Pierwsze pojazdy już zaczęły wozić pasażerów. Do serwisowania taboru, na potrzeby kierowców i do obsługi ruchu komunikacyjnego, na terenie dawnej siedziby MZK przy ulicy Radomskiej powstaje nowe zaplecze, już w znacznej mierze ukończone.

Pierwszą nowością w komunikacji było zwolnienie osób zameldowanych i płacących podatki w Starachowicach oraz niepełnoletnich członków ich rodzin z płacenia za bilety. Bezpłatne przejazdy obowiązują od 1 kwietnia i jak ocenia prezydent Marek Materek spotkały się z zauważalnym zainteresowaniem pasażerów. Kolejna zmiana to zastąpienie starych autobusów 20 nowymi pojazdami firmy MAN zasilanymi sprężonym gazem ziemnym. Pierwsze pojazdy już zaczęły wozić pasażerów. Ukończono też budowę stacji tankowania autobusów, warsztatu do ich konserwacji i napraw oraz dyspozytorni. Obiekty są zlokalizowane na placu dawnej siedziby i zajezdni MZK przy ulicy Radomskiej.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe