Ruszyła największa inwestycja w historii Gminy Mirzec

  • 23.05.2022, 15:42
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2022-05-23mirzec.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Gmina Mirzec zmienia się dla swoich mieszkańców, a także dla przedsiębiorców, którzy na tym terenie prowadzą działalność handlową. Trwa największa w historii tego samorządu inwestycja, jej wartość to blisko 20 milionów złotych, co ważne blisko 95 % to środki pozyskane spoza gminnego budżetu. Jakich zmian możemy się spodziewać?

Przedsięwzięcie realizowane jest w centrum Mirca, gdzie powstaje zbiornik wodny ze strefą do uprawiania sportów. W sąsiedztwie wody zlokalizowane zostaną urządzenia treningowe, ale także miejsca do wzajemnej integracji i wypoczynku. Kolejne etapy inwestycji to budowa sali widowiskowej przy Przedszkolu Miejskim w Mircu oraz utworzenie centrum przedsiębiorcy wraz z miejscami do prowadzenia handlu dla lokalnych przedsiębiorców.

Realizacja tak dużego przedsięwzięcia jest możliwa dzięki funduszom pozyskanym spoza budżetu gminy. O dofinansowanie na ten cel gmina aplikowała do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 -2020, Rządowego Fundusz Polski Ład oraz Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Władze samorządowe w pozyskaniu funduszy rządowych wspiera starachowicki parlamentarzysta, poseł Krzysztof Lipiec, który podkreślił, że Mirzec jest liderem w gronie gmin wiejskich, w tym zakresie. Tylko w ciągu ostatnich dwóch lat, gmina pozyskała bowiem blisko 30 mln zł dodatkowych funduszy do gminnej kasy.

Planowany termin zakończenia inwestycji to październik przyszłego roku.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe