Przedsiębiorcy wspierają starachowickie szkoły

  • 25.05.2022, 10:13
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2022-05-25zsz2.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Firma CERRAD to przedsiębiorstwo które od lat otacza wsparciem starachowickich uczniów. Tym razem pomoc trafiła do Zespołu Szkół Zawodowych nr 2, są to specjalistyczne pomoce dydaktyczne o wartości około 13 tysięcy złotych.

Grupa Cerrad na mocy porozumienia zawartego w 2018 roku objęła patronatem uczniów ZSZ nr 2 kształcących się w zawodach Technik Elektryk oraz Technik Automatyk. Jak informuje dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 2, Grażyna Małecka, w wymienionym okresie firma wzbogaciła bazę dydaktyczną szkoły o sprzęt specjalistyczny o łącznej wartości ponad 68 tys. zł.  

Współpraca szkoły z firmą Cerrad obejmuje organizację praktyk, staży, wizyty studyjne jednak najistotniejszym jej aspektem jest wyposażenie pracowni szkolnych służących do nauczania zawodu w warunkach zbliżonych do tych, jakie występują w przemyśle. Stanowiska umożliwiają naukę projektowania, instalowania oraz eksploatacji urządzeń i systemów automatyki przemysłowej oraz systemów mechatronicznych. Praca na tych stanowiskach jest podstawą dobrego przygotowania młodzieży do wejścia na rynek pracy zgodnie z panującymi trendami nowoczesnych technologii.

Pomoc i wsparcie w przygotowaniu absolwentów Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 do wejścia na starachowicki rynek pracy oferuje także Akademia Przedsiębiorczości, certyfikowana instytucja szkoleniowa działająca od 1996 roku.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe