I Kongres Samorządowy odbył się w Starachowicach

  • 25.05.2022, 10:19
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2022-05-25kongres.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Dziś zakończył się I Kongres Samorządowy. Wydarzenie skierowane było do przedstawicieli wszystkich szczebli samorządu terytorialnego, a także naukowców i przedsiębiorców z terenu kraju. Organizatorem była Agencja Rozwoju Regionalnego w Starachowicach natomiast Partnerem merytorycznym wydarzenia zostało Miasto Starachowice.

Samowystarczalność energetyczna gmin to temat, który podczas kongresu pojawił się dwukrotnie. Jak mówi prezydent Starachowic Marek Materek, efektywność energetyczna samorządów to obecnie priorytetowe zagadnienie w kontekście działań wojennych trwających na Ukrainie.

Pierwszego dnia kongresu odbyły się również warsztaty samorządowe na takie tematy jak: „Samorząd 4.0” oraz „Samorząd Społecznie Odpowiedzialny - przekształcenie Ośrodka Pomocy Społecznej w Centrum Usług Społecznych”.

Drugiego dnia spotkania na wymienione zagadnienia uczestnicy dyskutowali podczas paneli. O wyzwaniach klimatycznych, które aktualnie są w centrum uwagi samorządów polskich miast i wdrażanych rozwiązaniach mówiła m.in. prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek.

Kolejnym z panelistów był prezes Zakładu Energetyki Cieplnej w Starachowicach Piotr Urbanek.

Podczas spotkań samorządowców pojawił się także temat dotyczący „Bezpłatnej komunikacji w praktyce”. Starachowice od kwietnia tego roku wprowadziły bezpłatne przejazdy komunikacją miejską dla swoich mieszkańców. Na zakończenie uczestnicy kongresu zwiedzili inwestycje realizowane na terenie miasta oraz jeden z zakładów, przedsiębiorstwo MAN BUS Sp. z o.o.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe