Powiat ogłosił przetarg na budowę wiaduktu

  • 27.05.2022, 15:20
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2022-05-27wiadukt.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Powiat Starachowicki poszukuje wykonawcy, który wybuduje wiadukt w Starachowicach Zachodnich. Firmy mają 35 dni na złożenie ofert. Budowa wiaduktu nad przejazdem kolejowym to, jak mówi starosta Piotr Ambroszczyk, jedna z najbardziej potrzebnych i wyczekiwanych inwestycji. Jej realizacja pozwoli na rozładowanie korków w Starachowicach.

Starania o inwestycję trwały od lat. Sama koncepcja budowy wiaduktu powstała w 2015 r. Po pozyskaniu dofinansowania z rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 30 mln zł, udało się dopiąć montaż finansowy, który umożliwił uruchomienie postępowania przetargowego. Wiadukt przebiegać będzie nad torami kolejowymi, łącząc ul. Radomską w Starachowicach z drogą krajową nr. 42. Obecne rondo u zbiegu ulic: Piłsudskiego, Radomskiej i Hutniczej zostanie rozbudowane i przesunięte w stronę zachodnią, stając się rondem turbinowym. To właśnie z ronda kierowcy będą mogli wjechać na wiadukt o łącznej długości ok. 350 m ze zjazdem w ulicę Kanałową, a następnie w ul. Radomską i DK 42. Na wiadukcie zostanie wykonana cała infrastruktura techniczna czyli jezdnia, chodnik i ścieżka rowerowa.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe