Ponad 66 mln zł dla gmin powiatu starachowickiego

  • 01.06.2022, 11:47
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2022-06-01wojtyszek.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Ponad miliard 240 mln zł otrzymają samorządy regionu świętokrzyskiego na realizację zaplanowanych inwestycji. W gminach powstaną nowe drogi, kanalizacje, zaplanowano termomodernizację budynków, budowę boisk sportowych i szereg innych przedsięwzięć. Fundusze na te cele pochodzą z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.

Poseł Agata Wojtyszek, podczas konferencji prasowej, spotkała się z przedstawicielami gmin z terenu powiatów: starachowickiego, jędrzejowskiego, opatowskiego, ostrowieckiego, staszowskiego, koneckiego, sandomierskiego, kieleckiego i skarżyskiego. Posłanka samorządowcom wręczyła symboliczne czeki opiewające na kwoty przyznanych dofinansowań.

Budżety gminy i powiatu starachowickiego otrzymają łącznie ponad 25 mln zł. Fundusze z programu „Polski Ład” przeznaczone zostaną na przebudowę miejskiego stadionu oraz budowę boiska wielofunkcyjnego przy Liceum Ogólnokształcącym nr 2 i hali sportowej przy Zespole Szkół Zawodowych nr 3.

Gmina Pawłów na uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej otrzymała blisko 10,5 mln zł. Za wsparcie posłance Agacie Wojtyszek dziękował wójt Gminy, Marek Wojtas.

Natomiast dzięki dofinansowaniu z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Gmina Wąchock doczeka się budowy Centrum Administracyjnego. Burmistrz Jarosław Samela, odbierając symboliczny czek, wymienił szereg inwestycji dofinansowanych z m.in. funduszy rządowych, jakie w ostatnich latach odmieniły Wąchock.

Ponad 9,6 mln zł otrzymała Gmina Brody. Środki te samorząd przeznaczy na wyposażenie Centrum Edukacji Społecznej i Profilaktyki Zdrowotnej w Krynkach, przebudowę budynków użyteczności publicznej w Gminie Brody oraz przebudowę dróg na terenie gminy w celu polepszenia jakości życia mieszkańców.

Pośród samorządów znalazła się także organizacja jaką jest: Związek Gmin Gór Świętokrzyskich, która otrzymała 20 mln zł na "Zwiększenie atrakcyjności i konkurencyjności Gór Świętokrzyskich przez budowę i rozbudowę infrastruktury kulturalnej i turystyczno-sportowej" na terenie 11 gmin.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe