Nielegalny tytoń i spirytus. Straty na ponad 2 mln zł.

  • 03.06.2022, 12:56
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Nielegalny tytoń i spirytus. Straty na ponad 2 mln zł.
Starachowiccy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali w miniony wtorek do kontroli pojazd marki Mercedes, którego kierowca przewoził dwa kartony butelek z zawartością wyrobów spirytusowych bez polskich znaków akcyzy. Dalej sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą, którzy ujawnili nielegalną rozlewnię alkoholu na terenie Skarżyska-Kamiennej.

W miniony wtorek podczas kontroli drogowej kierującego mercedesem 68-latka, starachowiccy policjanci drogówki ujawnili w sprawdzanym samochodzie, różnego litrażu butelki zawartością wyrobów spirytusowych. Łącznie zabezpieczone zostało 200 litrów. Sprawą natychmiast zajęli się funkcjonariusze  z Wydziału do spraw Przestępczości Gospodarczej starachowickiej komendy, którzy ustalili, że mężczyzna ten zaopatrywał się w alkohol w magazynie znajdującym się na terenie Skarżyska- Kamiennej. W takcie służbowej wizyty, w tymże magazynie na terenie sąsiedniego powiatu mundurowi ujawnili 25 pojemników z nielegalnym alkoholem, każdy o pojemności  1000 litrów. Wyrób spirytusowy rozlany był także w mniejsze pojemniki, razem blisko 1150 litrów. Ponadto policjanci znaleźli w przeszukiwanym budynku 500 kilogramów krajanki tytoniowej. Do sprawy zatrzymany został kierujący mercedesem 68-latek oraz  dwaj mieszkańcy Skarżyska-Kamiennej w wieku 48 i 49 lat. Uszczuplenie Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy oszacowane zostało na kwotę 2 mln zł. 

Zatrzymanym mężczyznom grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe