W Gadce powstanie żłobek i przedszkole

  • 10.06.2022, 09:54
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2022-06-10gadka.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Rusza przebudowa starego budynku szkoły w Gadce, powstanie tu żłobek, przedszkole, stołówka i filia biblioteki. Jak mówi wójt Mirca Mirosław Seweryn ta inwestycja to odpowiedź na potrzeby i oczekiwania młodych mieszkańców gminy.

Koszt planowanego przedsięwzięcia to 6,3 mln zł, gmina Mirzec pozyskała na ten cel dofinansowanie z Programu Inwestycji Strategicznych. Wójt Mirosław Seweryn podziękował także radnym Rady Gminy Mirzec za owocną i konstruktywną współpracę, której efektem są kolejne zadania inwestycyjne. Samorządowców z terenu gminy Mirzec w pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych wspiera parlamentarzysta, poseł Krzysztof Lipiec. Łącznie, w ramach kolejnych edycji programu Polski Ład do gminy Mirzec trafi 23 mln zł.

O tym, jak zmienia się gmina Mirzec, dzięki realizowanym inwestycjom mówi Przewodniczący Rady Gminy w Mircu Jan Zawisza. Obecnie w Szkole Podstawowej w Gadce, jak informuje jej dyrektor Edyta Drożdżał, uczy się 88 uczniów. W obecnych warunkach lokalowych do oddziału przedszkolnego uczęszczają wspólnie sześciolatki i młodsze dzieci. Planowany okres realizacji inwestycji oświatowej to 2 lata.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe