Reaktywacja Szkoły Rodzenia

  • 17.06.2022, 10:40
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Reaktywacja Szkoły Rodzenia
Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach wznowił działalność Szkoły Rodzenia. Dzięki zajęciom przyszłe mamy mają możliwość przygotowywania się do aktywnego, świadomego i sprawnego porodu pod okiem fachowego personelu. Zajęcia prowadzone są przez parę instruktorów w dotychczasowej lokalizacji.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniu rodziców oczekujących na swoje pierwsze pociechy Dyrekcja Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej podjęła decyzję o wznowieniu działalności Szkoły Rodzenia. Co ważne udział w zajęciach dla mieszkanek powiatu starachowickiego, które zdecydują się urodzić w starachowickim szpitalu jest całkowicie bezpłatny. Zapisy już się rozpoczęły i są prowadzone pod numerem telefonu 698 224 093.

Zajęcia odbywają się w sali zlokalizowanej na I piętrze bloku D poradni specjalistycznych (pok. nr 121 po lewej stronie). Grupy składają się z przyszłych mam oraz ich partnerów lub innych bliskich osób towarzyszących w maksymalnej liczbie 12 osób, czyli 6 par. Ograniczenie liczby uczestników pozwala na komfortowy udział w warsztatach wprowadzających w nowy etap życia związany z rodzicielstwem. Zajęcia przeznaczone dla kobiet od 24 tygodnia ciąży. Poprowadzą je: mgr pielęgniarstwa Karolina Podwiak, Certyfikowany Doradca Laktacyjny oraz Położny oddziałowy Przemysław Więckowski.

Podczas zajęć Szkoły Rodzenia przyszłe mamy uzyskają wiedzę na temat: porodu, połogu, karmienia piersią, rozwiązywania problemów laktacyjnych i opieki nad noworodkiem. Zajęcia w Szkole Rodzenia będą obejmować cykl ośmiu spotkań. Wykłady połączone z warsztatami odbywać się będą dwa razy w tygodniu we wtorki i czwartki w godzinach dostosowanych do potrzeb i możliwości przyszłych rodziców.

O dokładnym harmonogramie zajęć będziemy Państwa informować za pośrednictwem:

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe