SOWA - Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności rusza w Starachowicach

  • 20.06.2022, 11:21
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2022-06-20sowa.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Zapowiada się wyjątkowy Festiwal Nauki w Starachowicach. Na terenie Hali Lejniczej Muzeum Przyrody i Techniki trwa montaż stanowisk Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności SOWA. W najbliższych dniach przestrzeń zostanie oddana do użytku zwiedzającym. Jest to interesująca propozycja na wakacyjny czas.

Starachowice jako jedno z 32 miast w Polsce zostało beneficjentem programu Strefy Odkrywania, Wyobraźni Aktywności – SOWA. Jest to przestrzeń edukacyjna i naukowa, gdzie zwiedzający mogą samodzielnie wykonywać eksperymenty przy pomocy interaktywnych eksponatów. Eksponaty zostały w całości zaprojektowane i zbudowane w Centrum Nauki Kopernik.

W ramach projektu, który finansowany jest przez Ministerstwo Edukacji i Nauki do Starachowic trafiły: wystawa, jest to kilkanaście angażujących eksponatów, ukazujących doświadczalny charakter nauki, dających możliwość samodzielnego eksperymentowania oraz majsternia – wskazówki do stworzenia przestrzeni oraz zestawy zawierające instrukcję do wykonania zadań samodzielnie przez zwiedzającego.

Jedno jest pewne nie dostaniemy tu podręcznikowej wiedzy, ale możliwość samodzielnego odkrywania świata.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe