Jak poprawić jakość komunikacji miejskiej?

  • 22.06.2022, 10:37
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2022-06-22lewkowicz.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Debatę publiczną na temat poprawy jakości komunikacji miejskiej w Starachowicach zorganizowali członkowie stowarzyszenia „Wrażliwi Społecznie”. Spotkanie poprzedziły konsultacje i badania na temat oceny transportu prowadzone pośród starachowiczan.

Stowarzyszenie „Wrażliwi Społecznie” realizuje projekt pn. „Zaangażowanie mieszkańców Starachowic w inicjatywę bezpłatnej komunikacji”. Jednym z jego elementów jest organizacja debaty publicznej poświęconej jakości usług transportowych realizowanych na terenie miasta. Takie spotkanie z udziałem mieszkańców odbyło się w Starachowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Debatę poprzedziły badania opinii mieszkańców na temat jakości bezpłatnego transportu publicznego. Wyniki tych badań, jak mówi koordynator projektu Paweł Lewkowicz, nie są optymistyczne i jest jeszcze dużo do zrobienia, aby komunikacja w Starachowicach była faktycznie funkcjonalna i dostępna dla wszystkich.

Jednym z ekspertów, który wystąpił podczas spotkania był dr Łukasz Zaborowski inżynier transportu, ekspert Instytutu Sobieskiego, który mówił o sukcesach i porażkach komunikacji miejskiej. Organizatorzy pokusili się także o przedstawienie modelowej sieci połączeń autobusowych na przykładzie autorskiej linii komunikacyjnej będącej istotnym generatorem ruchu.

Kolejne działania planowane przez członków stowarzyszenia dotyczą opracowania, w oparciu zgromadzone wyniki badań, obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej mającej na celu usprawnienie komunikacji publicznej.

Przypomnijmy także, że Stowarzyszenie „Wrażliwi Społecznie” złożyło petycję do Sejmu RP o wprowadzenie zmian w ustawie o Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych poprzez uwzględnienie dopłat do komunikacji miejskiej dla średnich miast trącących funkcje społeczno-gospodarcze m.in. dla Starachowic, Skarżyska-Kamiennej i Ostrowca Świętokrzyskiego.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe