30 lat Agencji Rozwoju Regionalnego w Starachowicach

  • 27.06.2022, 10:42
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2022-06-27farr.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Jubileusz 30 - lecia działalności świętowała Fundacja Agencja Rozwoju Regionalnego w Starachowicach. Instytucja, która w znaczący sposób przyczyniła się do łagodzenia skutków kryzysu gospodarczego. Kompleksowe i innowacyjne usługi oferowane przez FARR przez lata wspierały rozwój małej i zróżnicowanej przedsiębiorczości na rynku świętokrzyskim.

Utworzona przed 30 – laty z inicjatywy ówczesnego prezydenta miasta Grzegorza Walendzika i dzięki wsparciu ś.p. Grażyny Gęsickiej dorady rządowego zaangażowanego w problemy rozwoju lokalnego Fundacja Agencja Rozwoju Regionalnego była odpowiedzią na dramatyczną sytuację gospodarczą w kraju.

W pierwszych latach działalności Fundacja, realizowała w mieście Program Inicjatyw Lokalnych. W ramach tego projektu Fundacja uzyskiwała środki finansowe Komisji Wspólnot Europejskich z programu PHARE, dzięki którym realizowano projekty mające na celu łagodzenie skutków bezrobocia i pobudzanie do rozwoju lokalnej przedsiębiorczości.

Po dwóch latach w strukturach Agencji zafunkcjonował Fundusz Poręczeń Kredytowych Wspierania Finansowego FUNDSTAR, którego głównym celem było ułatwienie dostępu małym i średnim firmom do zewnętrznych źródeł finansowania.

Wejście Polski do Unii Europejskiej przyniosło dla Fundacji nowe możliwości w zakresie pozyskiwania i dystrybucji środków pomocowych dzięki którym w ciągu minionych lat na terenie województwa powstało ponad 700 firm, wiele z nich swoje rynki zbytu znalazło nie tylko na terenie województwa, kraju ale także świata. Nie dziwi zatem hasło rocznicowej uroczystości „Ze Starachowic na podbój świata”.

Wraz z upływem czasu formy pomocy udzielane przez FARR rozrastały się, a Agencja wsparta środkami unijnymi realizowała również programy szkoleniowe i szereg innych działań.

Lokalni przedsiębiorcy pokazujący swój biznes na szerokim forum to doskonała promocja dla miasta i powiatu, zadowolenia z tego faktu nie kryją włodarze miasta i powiatu.

Zorganizowanej na 30 - lecie istnienia FARR-u, konferencji towarzyszył Jarmark przedsiębiorczości z udziałem firm, które zafunkcjonowały na rynku dzięki wsparciu otrzymanemu z Fundacji.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe