Zakończenie roku w ZSZ 2

  • 28.06.2022, 10:49
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Zakończenie roku w ZSZ 2
„Chwile na które czekamy…” pod takim hasłem społeczność Technikum nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 pożegnała rok szkolny 2021/2022 i tym samym przywitała wytęsknione wakacje.

Dla dyrekcji, nauczycieli i uczniów był to rok szczególny – we wrześniu szkoła obchodziła jubileusz 100-lecia szkolnictwa zawodowego w Starachowicach, do czego nawiązała pani dyrektor Grażyna Małecka w swoim wystąpieniu. Przypomniała, że szkoła otrzymała „Srebrną Tarczę” – prestiżowy tytuł w rankingu liceów i techników Perspektywy 2022. Jednocześnie po raz kolejny podkreśliła fakt, że każdy uczeń może być dumny z bycia częścią społeczności „technikum na Maja”, placówki łączącej bogatą i wieloletnią tradycję z nowoczesnością.

A dzieje się tu niemało! W świetnie wyposażonych pracowniach pod okiem wykwalifikowanej kadry nauczycielskiej uczniowie zdobywają wiedzę i umiejętności oraz przygotowują się do różnorakich konkursów, zawodów oraz mają możliwość odbywania praktyk zagranicznych. W tym roku nie było inaczej – dwie uczennice Karolina Podgórska z klasy 1TCI oraz Maja Piętak z klasy 3rt pretendują do stypendium Prezesa Rady Ministrów, prawie 100 uczniów i uczennic otrzymało z rąk pani Dyrektor świadectwa z wyróżnieniem, liczna grupa sportowców została uhonorowana dyplomami, w tym Dariusz Sikora z klasy 2TI – „Sportowiec Roku 2021” powiatu starachowickiego. Wicedyrektor szkoły pani Grażyna Kmiotek wręczyła pamiątkowe fotoksiążki uczestnikom praktyk zagranicznych w Hiszpanii Erasmus+ 2019.

Uroczystość zakończył występ uczennicy klasy 1TR Marysi Woźniak z piosenką Marka Grechuty „Dni, których nie znamy”.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe