Partnerstwo seniorów i bezdomnych

  • 01.07.2022, 13:56
  • Iwona Bryła
2022-07-01bezdomni.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W Starachowicach ruszył nowy projekt społeczny stawiający na współpracę seniorów i osób bezdomnych. Ma być ona oparta na wzajemnej pomocy w różnych sytuacjach życiowych.

Projekt nosi nazwę „BEZ-SEN, czyli seniorzy i bezdomni - samodzielność i naprawy”. To inicjatywa dwóch pracownic Centrum Usług Społecznych w Starachowicach: Pauliny Koczubiej i Ewy Pocheć, realizowana we współpracy ze Świetlicą „Motylkowe Wzgórze” prowadzoną przez Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych. Projekt zakłada współpracę między osobami bezdomnymi i seniorami. Mieliby oni pomagać w aktywizacji bezdomnych, którzy z kolei mogliby zaoferować pomoc ludziom starszym w sprawach życia codziennego. Projekt zainaugurowano na spotkaniu pod hasłem „Panel Odczarowania”. Uczestnicy spotkania mieli okazję wysłuchać historii życia pana Andrzeja, któremu udało się pokonać kryzys bezdomności, choć droga, jaką przeszedł była długa. Pomogła mu jednak wytrwałość, dzięki której wykorzystał nowe szanse. Jednym z przełomów w jego życiu było przyznanie mieszkania chronionego. Wtedy też zaczął pomagać ludziom w podobnej sytuacji. Starachowicki projekt będzie realizowany do końca br. z możliwością kontynuacji. W jego wyniku ma m.in. powstać świetlica integracyjna.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe