Zdrowo, smacznie i rozrywkowo

  • 04.07.2022, 11:16
  • Iwona Bryła
2022-07-04festyn.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Zdrowie i polskie tradycje, w tym kulinarne i rękodzielnicze plus rozrywka w stylu folklorystycznym i promującym młode talenty. To najkrótsze podsumowanie imprezy pod hasłem Festyn Rodzinny EKOLATO, którą powiat starachowicki zaproponował mieszkańcom w minioną sobotę na terenie Muzeum Przyrody i Techniki.

Po oficjalnym otwarciu imprezy przez starostę starachowickiego Piotra Ambroszczyka oraz członków zarządu powiatu: Jerzego Materka i Stanisława Wojtana od razu czas imprezy zaczęli umilać mieszkańcom artyści. Na początek wychowankowie Wokalnego Studia Piosenki Piotra Mrózka działającego w Parku Kultury, a później także m.in. zespoły folklorystyczne i inni przedstawiciele lokalnych gmin. W takiej atmosferze uczestnicy festynu mogli pozwiedzać stoiska i zapoznać się z ich ofertą. A propozycje były bardzo zróżnicowane. Swoje dzieła prezentowali malarze i rzeźbiarze oraz twórcy artystycznej biżuterii i ręcznie wykonanych ozdób. Miejska Biblioteka Publiczna w Starachowicach proponowała lato z książką. Smakowite wonie przyciągały do straganów kół gospodyń wiejskich, Pasieki „Dobra pszczoła” i Baru Mlecznego „Miś. Była domowa kuchnia, a także zdrowe pieczywo, miody i ciasta. Świętokrzyskie Winnice oferowały szlachetne trunki. W Chacie Szeptuchy była okazja skorzystać z dobrodziejstw natury: napić się ziołowych naparów, czy zakupić roślinne kosmetyki, np. ekologiczne mydła. Czekały też stoiska edukacji i profilaktyki z zakresu m.in. leśnictwa, czy promocji zdrowia.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe