Uczniowie na mieście i dla miasta

  • 04.07.2022, 11:28
  • Iwona Bryła
2022-07-04zsz1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Jest nowa inicjatywa zakładająca społeczną aktywizację starachowickich uczniów. Młodzież kształcąca się w zawodach architekta krajobrazu i geodety miałaby odbywać praktyki zawodowe z wykorzystaniem mienia komunalnego, na czym zyskałaby też lokalna społeczność. W tym zakresie zawarto porozumienie między powiatem i gminą, Spółdzielnią Socjalną „Starachowiczanka” oraz Zespołem Szkół Zawodowych nr 1.

Jak wyjaśniano na konferencji prasowej w ramach tego przedsięwzięcia uczniowie z ZSZ nr 1 będą mogli odbyć praktyki na terenach należących do gminy i powiatu pod kierunkiem Spółdzielni „Starachowiczanka”. Korzyść ma być obopólna: młodzież zyska możliwość lepszego przygotowania edukacyjnego, a samorząd skorzystania z ich pracy w postaci pomiarów terenowych, czy pomysłów na zagospodarowanie przestrzeni publicznej. Edukacyjne porozumienie zawarto na 3 lata. Zakłada ono także współpracę ze szkołami podstawowymi, by zachęcić ich absolwentów do nauki w placówkach zawodowych.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe