Wnioskują na wiadukt i drogi w strefie

  • 11.07.2022, 12:08
  • Iwona Bryła
2022-07-11sse.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Gmina Starachowice chce zawnioskować o pieniądze na poprawę infrastruktury komunikacyjnej na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Starachowice”. Powiat liczy na dofinansowanie budowy wiaduktu w Starachowicach Zachodnich. Oba samorządy zwróciły się o pomoc do rządowego Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”.

Gmina Starachowice stara się o wsparcie na przebudowę dróg umożliwiających łatwiejszy dojazd do strefy ekonomicznej i poruszanie się po jej terenie. W tym na budowę parkingu na 100 miejsc w sąsiedztwie ośrodka zdrowia przy ulicy Radomskiej.

 

Powiat ubiega się z kolei o dofinansowanie budowy wiaduktu w Starachowicach Zachodnich oraz wykonanie zbiorników retencyjnych przy zjeździe z tego obiektu, co miałoby rozwiązać problem zalewania tej części miasta przez intensywne opady deszczu.

 

Aby skuteczniej aplikować o środki z „Polskiego Ładu” powiat i miasto podpisały ze strefą porozumienie o prawie do dysponowania jej nieruchomościami, koniecznymi do zrealizowania drogowych inwestycji.

 

Nową szansę dla samorządów stwarza uchwalona w ubiegłym tygodniu przez Sejm RP zmiana dotycząca Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Dzięki temu także z tego źródła będzie możliwe sfinansowanie inwestycji komunikacyjnych w specjalnych strefach ekonomicznych.

 

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe