10 sierpnia mija termin zgłoszeń do "Żelaznego Pierścienia"

  • 31.07.2022, 11:41
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
10 sierpnia mija termin zgłoszeń do "Żelaznego Pierścienia"
Ruszyła IV edycja Honorowej Nagrody Gospodarczej Starosty Starachowickiego „Żelazny Pierścień”, która jest wyróżnieniem przyznawanym za szczególny wkład  w rozwój Powiatu Starachowickiego. Ma ona na celu promowanie najlepszych przedsiębiorstw Powiatu Starachowickiego, inspirowanie ich do rozwoju, promocję ich innowacyjnych dokonań oraz zwiększanie konkurencyjności pomiędzy przedsiębiorstwami.

Nagrodę stanowi statuetka żelaznego pierścienia, nawiązująca do autentycznego pierścienia z okresu III w n.e. odnalezionego w dolinie rzeki Kamiennej w 1930 r., który świadczy o wielowiekowej ciągłości produkcji metalowej na naszym terenie. Laureaci to prawdziwi kontynuatorzy dawnych działań gospodarczych na obszarze dzisiejszego powiatu starachowickiego.

Nagroda przyznawana jest w czterech kategoriach:

  • mikroprzedsiębiorstw (do 10 zatrudnionych),

  • małych przedsiębiorstw (od 11 do 50 pracowników),

  • średnich przedsiębiorstw (od 51 do 250 zatrudnionych pracowników)

  • dużych przedsiębiorstw (powyżej 250 zatrudnionych pracowników).

Wyboru laureatów dokonuje Kapituła, w skład której wchodzą: Piotr Ambroszczyk - Starosta Starachowicki (przewodniczący), Dariusz Dąbrowski - Wicestarosta, Bożena Wrona - Przewodnicząca Rady Powiatu, Jarosław Nowak - Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, Andrzej Gach - Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Starachowicach, Jan Pudło - Przewodniczący Zarządu Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników w Starachowicach, Jacek Domagała - Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w Starachowicach.

Z wnioskiem o nadanie nagrody mogą wystąpić: Starosta Starachowicki, Przewodniczący Rady Powiatu, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, instytucje, organizacje gospodarcze oraz korporacje zawodowe, jednostki samorządu terytorialnego, członkowie Kapituły, firmy.

Wnioski o nadanie nagrody można składać do 10.08.2022 r. w Kancelarii Starostwa Powiatowego w Starachowicach (parter) w zamkniętej kopercie z dopiskiem: „Nagroda Gospodarcza Starosty Starachowickiego „Żelazny Pierścień” dla Firmy Roku 2021.

O tym, kto stanie się jej szczęśliwym posiadaczem przekonamy się podczas uroczystej gali, która odbędzie się 2 września br. Towarzyszyć jej będzie koncert w ramach „26. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena”.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe