Koniec budowy centrum komunikacyjnego

  • 03.08.2022, 15:28
  • Iwona Bryła
2022-08-03dworzec.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Zakończyła się przebudowa otoczenie dworca PKP Starachowice Wschodnie. Na zlecenie gminy powstało tam Zintegrowane Centrum Przesiadkowe dla autobusów, busów i taksówek. Odnowione miejsce zostało zaprezentowane na konferencji prasowej z udziałem prezydenta Marka Materka i radnych miejskich.

Zagospodarowanie tego terenu zostało wykonane kosztem blisko 2 mln 900 tys zł, z czego niemal 95% pokryła pozyskana przez gminę dotacja. W ramach inwestycji zrealizowano m.in. rozbudowę ulicy Kolejowej, a także wykonano infrastrukturę do obsługi komunikacji autobusowej i rowerowej oraz dla busów i taksówek wraz z przystankami dla pasażerów z dachami obsadzonymi roślinnością, co jest nowością w naszym mieście.

Zintegrowane Centrum Przesiadkowe - Starachowice Wschodnie stało się też miejscem przyjaznym dla osób z niepełnosprawnościami. Na chodnikach położono specjalne płyty tzw. FON-y, ułatwiające im poruszanie się oraz zlikwidowano bariery architektoniczne dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe