Lato ze Szkółką Rzeźbiarską

  • 04.08.2022, 16:21
  • Iwona Bryła
2022-08-05rzezba.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Letnia Szkółka Rzeźbiarska, działająca aktualnie w ramach Parku Kultury w Starachowicach, już od 26 lat proponuje dzieciom i młodzieży niebanalne spędzenie wakacji. Pod kierunkiem znanego artysty Kazimierza Kopcia, uczestnicy zajęć samodzielnie wykonują drewniane rzeźby i malują swoje prace, a potem prezentują na wystawie podsumowującej. Tym razem można było na niej zobaczyć także model jednego z jachtów, którymi starachowiczanin Władysław Wagner opłynął kulę ziemską 90 lat temu.

Zajęcia w Letniej Szkółce Rzeźbiarskiej trwały przez cały lipiec. W pracowni przy ulicy Leśnej, a także na świeżym powietrzu dzieci i młodzież spędzały dni w zapachu drewna, które w ich rękach wyposażonych w dłuta pod nadzorem mistrza snycerstwa Kazimierza Kopcia zmieniały się w małe dzieła sztuki. Plon wyobraźni i zaangażowania młodych adeptów rzeźbiarstwa zaprezentowano na, już tradycyjnie uroczystym, spotkaniu podsumowującym. Szkółkę odwiedził prezydent Starachowic Marek Materek oraz dyrektor Parku Kultury Agnieszka Lasek - Piwarska.

Były pamiątkowe dyplomy i upominki dla uczestników oraz prezentacja wykonanych przez nich prac. Tym razem na wystawie znalazło się także dzieło nawiązujące do obchodzonego aktualnie w Starachowicach Roku Władysława Wagnera, na cześć urodzonego w naszym mieście żeglarza amatora, który 90 lat temu opłynął kulę ziemską na jachtach żaglowych jako pierwszy Polak. Zaprezentowano model jednego z nich o nazwie „Zjawa” – owoc wspólnej pracy Kazimierza Kopcia, Agnieszki Szczykutowicz, Jana Mindy oraz uczestników zajęć w Szkółce.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe