IX Gminny Przegląd Zespołów Folklorystycznych w Małyszynie

  • 09.08.2022, 15:44
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
IX Gminny Przegląd Zespołów Folklorystycznych w Małyszynie
Zespoły folklorystyczne z gminy Mirzec zaprezentowały się na scenie podczas IX Gminnego Przeglądu Zespołów Małyszyn 2022.

Tradycyjnie w połowie wakacji plac przed świetlicą wiejską w Małyszynie gromadzi miłośników folkloru i ludowego śpiewania. Nie inaczej było w tym roku. W sobotę 6 sierpnia odbył się IX Gminny Przegląd Zespołów Folklorystycznych.

Gości przywitały Dorota Tomaszewska, dyrektor Biblioteki i Ośrodka Kultury w Mircu oraz Agnieszka Idzik – Napiórkowska, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Małyszynie i radna Rady Gminy w Mircu. Panie w imieniu organizatorów przywitały wójta gminy Mirzec Mirosława Seweryna, posła na sejm RP Krzysztofa Lipca, Jana Gulę prezesa Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Razem na Piaskowcu, radnych Rady Gminy w Mircu, sołtysów, członków zespołów folklorystycznych oraz publiczność. Głos zabrał wójt Mirosław Seweryn, który podziękował za organizację przeglądu. O znaczeniu folkloru w życiu społeczeństwa mówił poseł Krzysztof Lipiec.

Na scenie jako pierwsi zaprezentowali się najmłodsi uczestnicy imprezy, debiutanci na przeglądzie folklorystycznym czyli zespół dziecięco – młodzieżowy Hanecki, prowadzony przez Izabelę Surdy-Niewczas. Młodzi artyści brawurowo wykonali kilka utworów, za co otrzymali wielkie brawa. Przegląd dorobku artystycznego zespołów folklorystycznych rozpoczęli gospodarze czyli zespół Małyska Dolina. Przed publicznością wystąpił także zespół Koła Gospodyń Wiejskich Mirzec, Tychowianie z Tychowa Nowego, Kumosie z Gadki, Osinianki z Osin, Trębolanki z Trębowca, Jutrzenka z Ostrożanki oraz Ziemia Mirzecka. Wszystkim zespołom akompaniował instruktor muzyczny Piotr Gąsowski. Każdy zespół na zakończenie występu otrzymał pamiątkową statuetkę. IX Gminny Przegląd Zespołów Folklorystycznych zakończył się wykonaniem pamiątkowej fotografii wszystkich uczestników.

Nie był to jednak koniec spotkania. Do tańca zagrała kapela o wdzięcznej nazwie Wyleniale Niedźwiedzie czyli Sławomir Ziewiecki, Jacek Banaszczyk, Jan Ulewiński, Piotr Gołosz, Ireneusz Pączek i gościnnie Władysław Ziewiecki.

Sporo atrakcji czekało również na dzieci. Było malowanie twarzy i włosów, brokatowe tatuaże, wata cukrowa i popcorn, dmuchany zamek i dmuchana ścianka wspinaczkowa.

Organizatorami IX Gminnego Przeglądu Zespołów Folklorystycznych Małyszyn 2022 były: Biblioteka i Ośrodek Kultury Gminy Mirzec, radni z Małyszyna Agnieszka Idzik-Napiórkowska i Kazimierz Kozieł, sołtys Iwona Stępień, Rada Sołecka z przewodniczącą Justyną Kwapień oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Małyszyna.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe