Kolejne przejścia oddane

  • 11.08.2022, 15:56
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Kolejne przejścia oddane
Cztery w Wąchocku i jedno w Rudzie. Kolejnych pięć przejść, przebudowanych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg - Poprawa bezpieczeństwa ruchu pieszych w obszarze oddziaływania przejść dla pieszych, zostało oddanych już do użytku. Odbiór odbył się w środę, 10 sierpnia br.

Mieszkańcy kolejnych dwóch gmin w naszym powiecie tj. Wąchock i Brody zyskali bezpieczniejsze przejścia dla pieszych za sprawą inwestycji prowadzonych przez Powiat w ramach Rządowego Programu Fundusz Rozwoju Dróg. W samych Starachowicach przebudowanych bądź rozbudowanych zostało aż dziewięć „zebr” na ulicach: Targowej, Zgodnej, ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Oświatowej w Starachowicach, Majówce, Iłżeckiej i skrzyżowaniu ul. Długiej z Najświętszej Marii Panny w Starachowicach. Mieszkańcy testują je od miesiąca. W niczym nie przypominają już dawnych przejść. Zostały przebudowane i lepiej wyeksponowane. Dla większego bezpieczeństwa przed pasami pojawiły się ostrzegawcze warstwy wibracyjne, barierki ochronne oraz prawidłowe oświetlenie ledowe, dedykowane „pasom”. W ramach prac wymienione zostały także nawierzchnie jezdni i chodniki w odległości ok. 100 m do „zebr”. Podobnie wygląda to w gminach Wąchock i Brody. 
W ramach rozbudowy przejścia dla pieszych na ul. Kolejowej w Wąchocku, w ciągu drogi powiatowej Mirzec – Wąchock, wyniesiono je na długości ok. 8 – 12 m w stronę mostu. Wykonano nowe oświetlenie, oznakowanie i postawiono barierki ochronne. Przy okazji wyremontowano jezdnię i chodnik. Wartość prac wyniosła 250 tys. zł. 

 

Przebudowano też trzy przejścia na skrzyżowaniu ulicy Kolejowej z ulicą św. Rocha. Jest na nich nowe oświetlenie i oznakowanie aktywne. Ponadto, nowa nawierzchnia i chodnik. Pojawiły się także linie wibracyjne na jezdni w stronę drogi krajowej. Wartość prac wyniosła 750 tys. zł. 

W Rudzie natomiast wybudowane zostało zupełnie nowe przejście z oświetleniem na skrzyżowaniu ulicy Nad Zalewem z ul. Panoramiczną. Zakres prac obejmował też remont jezdni i budowę chodnika po obu stronach drogi (wartość całości – 250 tys. zł).

Realizacja zadań była możliwa dzięki pomocy gmin, które partycypowały w kosztach. A wszystko po to by było bezpieczniej. Czy faktycznie tak jest sprawdzał podczas odbioru starosta Piotr Ambroszczyk. 
W ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg - Poprawa bezpieczeństwa ruchu pieszych w obszarze oddziaływania przejść dla pieszych Powiat Starachowicki otrzymał dofinansowanie łącznie na 22 zadania na terenie powiatu starachowickiego na drogach powiatowych. Łączna wartość zadań wynosi: 4 mln 270 tys. zł. 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe