Ulica Konstytucji 3 - go Maja po rozbudowie

  • 17.08.2022, 15:57
  • Iwona Bryła
2022-08-17konstytucji.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Gmina Starachowice zakończyła rozbudowę ulicy Konstytucji 3- go Maja. Ta inwestycja objęła także remont fragmentu przyległej ulicy Partyzantów do skrzyżowania z Oświatową oraz przebudowę zbiegu Radomskiej z Konstytucji.

Na inwestycję wydatkowano około 5 mln 700 tys. zł (są to zarówno roboty budowlane jak i nadzory: inwestorski oraz autorski), z czego 95 % to dofinansowanie. W jej ramach m.in. zmodernizowano ponad 1376 metrów jezdni i ponad 2000 metrów chodnika, wykonano 6 zatok autobusowych i 4 wiaty przystankowe oraz miejsca postojowe dla samochodów osobowych. Pojawiła się także nowość jaką jest droga dla rowerów o długości 650 metrów.

Inwestycja została zrealizowana z dużym opóźnieniem, które wykonawca - firma Budromost Starachowice uzasadnił m.in. nieprzewidzianą kolizją w gruncie, problemem z przekładką gazu (głównie przy rondzie) oraz odkryciem złego stanu wodociągu, co pociągnęło za sobą nieplanowaną wymianę infrastruktury.

W czasie konferencji prasowej efekt prac ocenili radni miejscy, a także przedstawiciel środowiska osób niepełnosprawnych.

Jak zapowiedział prezydent Starachowic Marek Materek od najbliższego poniedziałku, czyli od 22 sierpnia po wyremontowanych drogach znów zaczną jeździć autobusy miejskie.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe