Remont trzech boisk

  • 19.08.2022, 16:05
  • Iwona Bryła
2022-08-19boiska.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Boiska przy szkołach podstawowych nr 1, 9 i 13 wymagają odnowienia – uznały władze Starachowic. Prace mają się rozpocząć w tym miesiącu, a zakończyć w połowie października. Koszt remontów oszacowano na 1 mln 600 tys. zł, z tego blisko 500 tys. zł to dofinansowanie z rządowego programu Sportowa Polska.

W ramach inwestycji „Remont boiska typu Orlik przy Szkole Podstawowej nr 1” – część I”.

Zakres robót będzie obejmował:

- demontażu istniejącej nawierzchni z trawy syntetycznej,

- uzupełnienia ubytków w podbudowie,

- ułożenia nowej nawierzchni z trawy syntetycznej,

- wymiany bramek do piłki nożnej, piłkochwytów, uszkodzonych elementów ogrodzenia oraz opraw oświetleniowych.

Szacowany koszt zadania to 525 tys. zł. Dofinansowanie jest na poziomie 173 tys. zł. Wykonawcą prac jest firma TORAKOL Sp. z o. o. z Radziejowa.

„Remont boiska typu Orlik oraz boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 9” – część II. Zakres robót będzie obejmował:

- demontaż istniejącej nawierzchni z trawy syntetycznej,

- uzupełnienia ubytków w podbudowie,

- ułożenia nowej nawierzchni z trawy syntetycznej,

- wymiany bramek do piłki nożnej, tablic do koszykówki wraz z obręczami, piłkochwytów, uszkodzonych elementów ogrodzenia oraz opraw oświetleniowych,

- montażu tablicy informacyjnej,

- czyszczenia mechaniczne powierzchni poliuretanowej boiska, odchwaszczanie obrzeży oraz podbudowy, uzupełnienie nawierzchni ET,

- wykonania natrysku wraz z odtworzeniem linii. Szacowany koszt zadania to 633 tys. zł. Dofinansowanie jest na poziomie 197 tys. zł. Wykonawcą prac jest firma TORAKOL Sp. z o. o. z Radziejowa.

"Remont boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 13"– część III.

Zakres robót będzie obejmował:

- uzupełnienia ubytków w podbudowie,

- ułożenia nowej nawierzchni poliuretanowej, Wymiany bramek do piłki ręcznej, piłkochwytów,

- montażu tablicy informacyjnej.

Szacowany koszt zadania to 467 tys. zł. Dofinansowanie jest na poziomie 99 tys. zł. Wykonawcą prac jest firma PPHU CHEC Kazimierz Chęć.

(Źródło UM Starachowice)

 

Ważną inwestycją sportową jest też trwający remont krytej pływalni przy ulicy Szkolnej. W ocenie dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Starachowicach prace idą zgodnie z harmonogramem.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe