Ugrupowanie prezydenta wychodzi na publiczne forum

  • 26.08.2022, 15:57
  • Iwona Bryła
2022-08-26ruchmm.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Dotychczas Ruch Marka Materka był znany tylko z fejsbukowego profilu prezydenta Starachowic. Teraz zaczął się prezentować także w przestrzeni publicznej jako ugrupowanie o charakterze obywatelskim, które chce zaistnieć nie tylko w województwie świętokrzyskim, ale także w strukturach władzy państwowej. Świadczy o tym wystawienie swojego kandydata do Senatu RP w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych. To Dariusz Loranty, były negocjator policyjny urodzony w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Kandydat na senatora i stojący za nim Ruch Marka Materka zaprezentowali się na konferencji prasowej w starachowickim parku miejskim. Jak mówi lider Ruchu realizacja programu na rzecz rozwoju Starachowic zbliża się do finału i stąd nowy cel - rozszerzenie działalności na województwo świętokrzyskie oraz zaistnienie na arenie ogólnopolskiej.

Dariusz Loranty będzie się ubiegał o senatorski mandat z okręgu obejmującego powiaty: starachowicki, skarżyski, ostrowiecki, opatowski i sandomierski.

Jak podkreślają przedstawiciele Ruchu jest on alternatywą dla partii politycznych, bo otwiera się na osoby z różnych środowisk.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe