Jest pozwolenie na budowę Instalacji Odzysku Energii

  • 31.08.2022, 16:03
  • Iwona Bryła
2022-08-31zec.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Został spełniony kluczowy warunek do powstania w Starachowicach Instalacji Odzysku Energii, produkującej ciepło i prąd w wyniku przerobu odpadów nazywanych RDF-em. Firma wykonawcza otrzymała pozwolenie na budowę. Infrastruktura powstanie na terenie Zakładu Energetyki Cieplnej - Komunikacja Miejska przy ulicy Ostrowieckiej za około 1,5 roku.

Instalacja Odzysku Energii to inwestycja realizowana na zlecenie gminy Starachowice za pośrednictwem miejskiej spółki ZEC - Komunikacja Miejska przez firmę Control Process. Według oceny prezydenta Marka Materka przedsięwzięcie stwarza szansę ustabilizowania na wiele lat cen płaconych przez starachowiczan za ogrzewanie mieszkań i ciepłą wodę. W trakcie przekształcania śmieci powstanie też prąd, który ZEC przeznaczy na potrzeby własne, a nadwyżkę sprzeda dostawcy sieciowemu.

Kolejną inwestycją gminy w energetykę będzie, zapowiadana na przyszły rok, budowa sieci ciepłowniczej na odcinku ulica Ostrowiecka – ulica Składowa, z myślą o firmach zagrożonych zwolnieniami pracowników z powodu drastycznych podwyżek cen gazu i związanych z tym wydatków na ogrzewanie. Koszt tych prac jest szacowany na około 2 mln zł.

Jeśli idzie o najbliższy sezon grzewczy to Starachowice, jak podkreślił prezydent, są bezpieczne. Ciepła nam nie zabraknie.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe