Ruch Marka Materka wychodzi w Polskę

  • 09.09.2022, 15:56
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Ruch Marka Materka wychodzi w Polskę
Ruch Marka Materka, prezydenta Starachowic wykroczył poza granice województwa świętokrzyskiego. Liderem Ruchu w powiecie zawierciańskim na Śląsku został prezydent Zawiercia, Łukasz Konarski. Informacje przekazano podczas trwającego w Karpaczu Forum Ekonomicznego.

Od kilku miesięcy w województwie świętokrzyskim intensywnie rozwija się Ruch Prezydenta Starachowic. Marek Materek po raz pierwszy wygrał wybory w 2014 roku. Mając 25 lat, przeszedł do historii jako najmłodszy prezydent miasta w Kraju. Cztery lata później wybory wygrał w pierwszej turze, uzyskując poparcie 84,4% głosujących - był to drugi najlepszy wynik wśród prezydentów miast w Kraju. Komitet wyborczy firmowany jego imieniem i nazwiskiem wygrał wybory do Rady Miasta
i Rady Powiatu. Wiosną br. do Ruchu prezydenta Starachowic zaczęli przyłączać się samorządowcy, społecznicy, przedsiębiorcy, przedstawiciele świata nauki z innych miast i gmin województwa świętokrzyskiego.

Wśród liderów Ruchu MM są m.in.: Starosta Skarżyski Artur Berus, Starosta Starachowicki Piotr Ambroszczyk, Burmistrz Radoszyc Michał Pękala. Ruch MM posiada swoich przedstawicieli
w radach miast i gmin: Kielce, Skarżysko Kamienna, Starachowice, Ostrowiec Świętokrzyski, Mirzec, Wąchock, Bodzentyn, Zagnańsk, Ożarów. Struktury Ruchu działają na terenie 30 świętokrzyskich samorządów.

Prezydent Starachowic nie ukrywa, że Ruch szykuje się do wyborów samorządowych do Sejmiku Województwa, rad powiatów oraz części miast i gmin. Zapowiedziano także wystawienie kandydatów do Senatu RP w jednomandatowych okręgach wyborczych.

Czy wyjście poza granice województwa oznacza rozpoczęcie przygotowań do wyborów do Sejmu RP?

- Zbliżamy się do finału z realizacją programu Nowe Starachowice, który zaprezentowałem mieszkańcom w 2014 roku i uzupełniłem w 2018 roku.

Trwają prace związane z budową obwodnicy północno-zachodniej, obwodnicy Wąchocka, wybrano także firmę, która wykona dokumentację dot. budowy obwodnicy Starachowic do DK9 - zabezpieczono także środki na realizację tej inwestycji. Przed nami zabezpieczenie środków
i wybranie wykonawcy budowy wiaduktu w Dolnych Starachowicach.

W trakcie są kolejne inwestycje w ramach programu rewitalizacji Starachowic. Trwa zagospodarowanie i oczyszczenie Zbiornika Pasternik, zagospodarowanie otoczenia Zbiornika Lubianka, modernizacja i rozbudowa zabytkowego Pałacyku, modernizacja Parku Kultury, głęboka termomodernizacja i przebudowa kilku budynków wielorodzinnych na Kolonii Robotniczej, przebudowa ulic, budowa ścieżek rowerowych, modernizacja Orlików, budowa hali sportowej przy SP 6, modernizacja krytej pływalni, budowa zaplecza sportowego przy Stadionie, niebawem ruszy także modernizacja Stadionu.

Zakończyliśmy budowę nowej bazy komunikacji miejskiej: warsztatu, myjni, centrum dyspozytorskiego, wymieniliśmy wszystkie oprawy oświetlenia ulicznego na energooszczędne lampy LED, wymieniliśmy tabor komunikacji miejskiej na ekologiczny zasilany gazem CNG, zrealizowaliśmy projekt budowy mikro instalacji OZE u mieszkańców miasta, wykonaliśmy termomodernizacje wszystkich szkół i przedszkoli, zagospodarowaliśmy dzięki środkom europejskim 5 skwerów zieleni miejskiej, wykonaliśmy modernizację Centrum Strzelectwa Sportowego, budujemy budynek ze 100 mieszkaniami komunalnymi, zakończyliśmy budowę trzech budynków w ramach społecznego budownictwa czynszowego i rozpoczęliśmy budowę kolejnego, przygotowujemy dokumentację dotyczącą budowy nowego osiedla na zakupionej działce zabudowanej Starym Szpitalem.

Wdrażamy duży projekt e-usług dla mieszkańców i gminnych jednostek, utwardziliśmy większość gruntówek, zagospodarowaliśmy teren Parku Miejskiego, wprowadzamy system roweru miejskiego, wykonaliśmy modernizację oczyszczali ścieków i dwóch miejskich kotłowni, rozpoczęliśmy budowę pierwszej w regionie Eko Spalarni - Instalacji Odzysku Energii.

Miasto na koniec 2021 roku miało zadłużenie na poziomie z 2014 roku, gdy obejmowałem urząd prezydenta miasta.

Dopuszczalny prawem wskaźnik zobowiązań gminy wynosił 60% dochodów gminy, w roku bieżącym w Starachowicach wynosi ok. 14%.

W tegorocznym Rankingu Finansowym Samorządu Terytorialnego Starachowice plasują się na 12. pozycji w kategorii gmin miejskich, w 2018 roku znajdowaliśmy się na 161. miejscu.

Stopa bezrobocia w powiecie na koniec lipca 2022 wyniosła 8,4%, na koniec lipca 2014 roku wynosiła 16,6%.

W tym roku wprowadziliśmy bezpłatną komunikację miejską dla wszystkich mieszkańców Starachowic i osób płacących podatki w naszym mieście. Przed wprowadzeniem bezpłatnej komunikacji miesięcznie woziliśmy 142 tys. pasażerów, po wprowadzeniu 248 tysięcy pasażerów.

Dzięki przeprowadzonej modernizacji obu miejskich ciepłowni i uzyskaniu oszczędności, podwyżka cen ciepła na ten sezon grzewczy wyniosła ok. 14%.

Danego przed 8 laty mieszkańcom Starachowic słowa dotrzymałem. Stąd czas na podjęcie nowych wyzwań - mówi Marek Materek.

- Ulice i chodniki nie mają legitymacji partyjnych. Dlatego przez ostatnie lata starałem się łączyć ludzi o różnych przekonaniach politycznych, zachęcając do wspólnej pracy na rzecz miasta. To nam się udało.

Uważam, że podobnie powinno być na innych szczeblach. Polska jest jedna. Wspólna. Wszyscy niezależnie od różnic światopoglądowych w sprawach kluczowych powinniśmy współpracować dla dobra Kraju. Takie osoby tworzą nasz Ruch. W czasie wojny, trzeba budować zgodę. Zapraszamy do współpracy - dodaje prezydent Starachowic, Marek Materek

- Cieszę się, że dołączyłem do świetnej drużyny, która ciągle się rozwija i skupia ludzi, którym chce się działać dla lokalnych społeczności.

Ruch Marka Materka jest nadzieją na długo wyczekiwaną i prawdziwą zmianę na scenie politycznej
w naszym Kraju.

W przypadku Ruchu Marka Materka społeczeństwo nie kupuje kota w worku. Ruch składa się z osób, które są liderami w swoich małych ojczyznach i często za tymi osobami stoi doświadczenie
w zarządzaniu finansami publicznymi. Osoby te w dużej mierze, podobnie jak lider Ruchu, zostały pozytywnie ocenione w wyborach przez mieszkańców.

W 2014 roku Marek Materek był symbolem zmiany pokoleniowej, której dokonali wyborcy w Polsce w wyborach samorządowych.

Dzisiaj Polacy mają dosyć jałowych sporów i kłótni, czujemy oddolne oczekiwanie na podobną zmianę w „polityce ogólnopolskiej”.

Ruch Marka Materka dokona tej zmiany - mówi prezydent Zawiercia, Łukasz Konarski.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe