Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego świętuje 30 lat

  • 09.09.2022, 17:26
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2022-09-09targi.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Trwa Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach, gdzie odbywa się szczegółowa prezentacja polskich i światowych liderów z branży zbrojeniowej. To trzecia co do wielkości tego typu impreza na świecie. W tym roku uczestniczy w niej 613 wystawców z ponad 30 krajów.

Wśród czołgów, pojazdów opancerzonych, a także bezzałogowych statków powietrznych na odwiedzających czekają wraki rosyjskich czołgów prosto z frontu wojny na Ukrainie.

Nie zabrakło także starachowickiego akcentu, jak co roku, w międzynarodowej imprezie uczestniczy firma Autobox Innovations zajmująca się produkcją, remontami i modernizacją wyspecjalizowanych pojazdów wojskowych i cywilnych.

Wystawcy ze Starachowic prezentują modele samochodów wojskowych uterenowionych z napędem na wszystkie osie Honker Africa, Star 266 M2, Honker AH 20.44. Natomiast skarżyskie Zakłady Metalowe Mesko S.A. pokazały przenośny przeciwlotniczy zestaw rakietowy Piorun.

Wicepremier i Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak, podczas targów, podpisał umowę z estońskim przemysłem zbrojeniowym na dostawę, wyprodukowanych w skarżyskich zakładach, przeciwlotniczych zestawów rakietowych „Piorun”.

Ponadto wśród wystawców goszczą przedstawiciele min. ze Stanów Zjednoczonych, Turcji, Niemiec, Czech, Australii oraz Ukrainy. Pośród sprzętów jakie można podziwiać są m.in.: turecki dron bojowy bezzałogowiec Bayraktar TB2., który stał się symbolem skutecznego oporu w wojnie na Ukrainie z Rosją.

Na odwiedzających czekają także nowinki oraz rozwiązania proponowane przez liderów branży obronnej z całego świata w tym: drony wojskowe, czołgi, śmigłowce oraz wozy bojowe, sprzęt wojsk pancernych i zmechanizowanych.

Uwagę zwiedzających przykuwa wystawa „O wolność naszą i waszą”, na której prezentowane są wraki rosyjskich czołgów bojowych oraz opancerzone samochody.

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego to wydarzenie sprzyjające również rozmowom biznesowym i zawieraniu umów pomiędzy światowymi producentami z sektora obronnego. W sobotę, 10 września odbędzie się dzień otwarty Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego. Zapraszamy.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe