Szkoła Podstawowa nr 13 po modernizacji

  • 12.09.2022, 16:05
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2022-09-12sp13.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Pracownia robotyki, studio telewizyjne, pracownia krawiecka i nowe boiska czekały na uczniów wracających po wakacjach do Szkoły Podstawowej nr 13 im. Kornela Makuszyńskiego. Inwestycje oświatowe były możliwe dzięki pozyskanym funduszom zewnętrznych.

Dofinansowanie na renowację wyeksploatowanych boisk gmina Starachowice pozyskała w ramach programu „Sportowa Polska”. Dzięki tym funduszom możliwe było wykonanie remontu „Orlików” na terenie trzech szkół: SP nr 13, SP nr 9 i SP nr 1.

Szkolne boiska cieszą się dużą popularnością pośród uczniów, a także klubów sportowych których członkowie chętnie korzystają ze szkolnej infrastruktury. Zniszczona nawierzchnia wymagała wymiany, nie tylko ze względu na poprawę warunków treningowych ale także w celu zapobiegnięcia jej dalszej degradacji.

Szkoła poszerzyła również swoje zaplecze dydaktyczne. Do dyspozycji uczniów są: pracownie robotyki i drukarek 3D, pracownie krawiectwa oraz techniki, a także profesjonalne studio telewizyjne. Dzięki środkom z rządowego programu „Laboratoria przyszłości” pracownie zostały częściowo wyposażone w nowoczesny sprzęt.

Dodatkowo poprzez udział w rządowym programie „Aktywna tablica” placówka utworzyła specjalistyczną pracownię do zajęć z dziećmi z dysfunkcjami, w której znajduje się profesjonalny sprzęt do bezpiecznej oraz skutecznej metody terapeutycznej usprawniającej funkcjonowanie mózgu. I to nie koniec. Zastępca Prezydenta ds. Społecznych Marcin Gołębiowski zapowiada również realizację inwestycji proekologicznych.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe