Kolejne oszustwa. Seniorzy stracili ponad 37000 zł

  • 15.09.2022, 16:01
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Kolejne oszustwa. Seniorzy stracili ponad 37000 zł
Oszuści w swoich nie ustają w swoich działaniach, wyczekują odpowiedniego momentu i za pomocą wymyślonej historii doprowadzają swoje ofiary do utraty pieniędzy lub kosztowności. Tak było wczoraj gdzie do dwójki mieszkańców Starachowic zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. W wyniku działania oszustów 61-latek stracił 7000 złotych oraz biżuterię wartą około 20 000 złotych, natomiast 90-letnia kobieta straciła 10 000 złotych.

Każdy z nas nie raz słyszał o typowych oszustwach na tzw. „policjanta” czy „wnuczka” i wie jak w takiej sytuacji się zachować aby nie stracić pieniędzy. Niestety oszuści nie śpią i wymyślają nowe metody swoich działań, wyczekują odpowiedniej chwili żeby doprowadzić swoją ofiarę do przekazania im pieniędzy. Niestety w sytuacji, w której istnieje zagrożenie utraty naszych pieniędzy lub cennych przedmiotów często podejmujemy decyzje w emocjach, bez zastanowienia się i nie konsultując tego z nikim najbliższym. Często po fakcie zdajemy sobie sprawę że staliśmy się ofiarami przestępstwa jakim jest oszustwo.

Wczoraj po południu do dwójki mieszkańców Starachowic zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako policjant. W obu przypadkach posłużył się tą samą historią. Opowiedział swoim rozmówcom, że rozpracowuje grupę przestępców, którzy włamują się do mieszkań i kradną pieniądze oraz cenne przedmioty. Przekazał, im że aby uchronić się przed utratą kosztowności muszą oni spakować je do reklamówki i postępować zgodnie z jego poleceniami. Na taką historię nabrała się 90-letnia mieszkanka Starachowic, która straciła 10 000 złotych wyrzucając pieniądze przez okno swojego mieszkania. 61-latek pieniądze w kwocie 7000 złotych oraz biżuterię wartą około 20000 złotych powiesił na płocie. Oboje stali się ofiarami działania przestępców. 

Przypominamy, że policjanci nigdy nie proszą o przekazywanie im pieniędzy. Gdy podczas rozmowy rozpytywani jesteśmy o ilość posiadanych pieniędzy, biżuterii lub innych cennych przedmiotów na pewno mamy do czynienia z oszustem a nie policjantem. Wtedy należy się rozłączyć i poinformować o takim zdarzeniu policję dzwoniąc na numer alarmowy 112.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe